Erkekler Bölgesel Basketbol Ligi (EBBL) İçin Geri Sayım Başlıyor

Türkiye Basketbol Federasyonunun yıllık faaliyet programı dahilinde 2018-2019 Sezonu Erkekler Bölgesel Basketbol Ligi Mart- Haziran 2019 tarih aralığında düzenlenecektir.11.02.2019

Türkiye Basketbol Federasyonunun yıllık faaliyet programı dahilinde 2018-2019 Sezonu Erkekler Bölgesel Basketbol Ligi Mart- Haziran 2019 tarih aralığında düzenlenecektir.

Geçtiğimiz yıl yeni formatıyla ilk kez düzenlenen ve önceki yıllara kıyasla daha fazla sayıda takım ve buna bağlı olarak ülke genelindeki maç sayısının da artmış olmasıyla EBBL formatı büyük beğeni ve takdir kazanmıştı.

Büyük Erkekler kategorisinde her ilin birincisi olacak takım ile beraber İstanbul, Ankara illerinin lig birincileri, ikincileri ve üçüncüleri ile İzmir, Bursa ve Antalya illerinin lig birincileri ve ikincileri katılım sürecindeki şartları yerine getirdikleri takdirde, EBBL grup müsabakalarına katılmaya hak kazanacaktır.

Türkiye genelinde Büyük Erkekler Ligi düzenleyen ve tamamlayan illerin sıralamalarını bildireceği son tarih 15 Şubat 2019 olarak belirlenmiştir. İl sıralamalarının TBF Altyapı Faaliyetleri Birimine bildirilmesinin bitişini takiben TBF Erkek Ligleri Direktörlüğü EBBL’ye katılım hakkı kazanan takımlar için katılım sürecini başlatacaktır. EBBL katılım süreci 18 Şubat 2019 tarihinde başlayacak olup 1 Mart 2019 tarihinde mesai bitiminde sonlanacaktır. EBBL’ye katılım sağlayacak takım sayısı netleştikten sonra EBBL Grup ve Final Müsabakaları statüsü ve takvimi ilan edilecektir.

2018-2019 Erkekler Bölgesel Basketbol Ligi müsabakaları sonunda ilk üç (3) sırayı alan takımlar bir sonraki sezonda yükümlülüklerini yerine getirdiği takdirde Türkiye Basketbol 2. Liginde mücadele etmeye hak kazanacaktır.


Daha Fazla Haber Göster