Türkiye Basketbol Federasyonu

Şu an kullandığınız Internet Explorer bir çok modern web teknolojisini desteklememektedir. Bu sebeple sitemizi görüntülerken sorunlarla karşılaşabilirsiniz.
Google Chrome Mozilla Firefox veya Microsoft Edge gibi daha modern bir internet tarayıcı kullanmanızı öneririz.

"Takım Ruhuyla Sağlıklı Gelişim ve Sosyal Etkileşim İçin 3x3 Basketbol" Projesi


Türk Basketbolunu Geliştirme ve Eğitim Vakfı

Türk Basketbolunu geliştirmek amacıyla 1992 yılında kurulan, Türkiye’deki basketbol altyapısını ve bu altyapıya kaynak sağlayan toplumsal potansiyeli geliştirmeyi hedefleyen ve bu hedeflere ulaşmak amacıyla çeşitli projeler geliştirip, kaynak bularak proje yönetimini sağlayan bir kurumdur.

Kendi başına veya Türkiye Basketbol Federasyonu’yla birlikte yıllardır birçok projeye imza atmıştır.

Basketbol endüstrisinin modern dinamikleri içerisinde Türk Basketbolu’nun giderek büyümesi ve Türkiye Basketbol Federasyonu kaynaklarının öncelikli paydaşları olan oyuncular, kulüpler, antrenörler, hakemler, ulusal ve uluslararası organizasyonlar vb. platformların gereksinimlerinin giderek artması sonucunda, nüfusunun büyük bölümü gençlerden oluşan ülkemizde Türk Basketbolu’nun henüz doğrudan paydaşları ol(a)mayan geniş kitlelere uzanmaya, çeşitli basketbol projeleriyle onları ve ailelerini spor kültürüyle kaynaştırmaya yeteri kadar emek ve zaman harcanamayabilmektedir.

Türk Basketbolunu Geliştirme ve Eğitim Vakfı bu alandaki mevcut dinamik potansiyele cevap vermek için toplumsal gereksinimleri etüd etmek, ihtiyaçları belirlemek, saptanan ihtiyaçlara cevap verecek nitelikte basketbol tabanlı sosyal sorumluluk projeleri geliştirmek ve uygulamak; uygulanan projelerin sonuçlarını mümkün olduğunca değerlendirerek geri besleme sağlamak için çalışmalar yapmaktadır.

Bu çalışmalar için Türkiye Basketbol Federasyonu’nun mevcut kaynakları dışında ek kaynaklar bulmak için Avrupa Birliği dahil olmak üzere çeşitli platformlarla işbirliği yapmaktadır.

Sosyal Medya Hesaplarımız

Mobil App İndir (Ücretsiz)

Türkiye Basketbol Federasyonu
Sinan Erdem Spor Salonu, Zuhuratbaba Mahallesi, Mustafa Sarıçiçek Bulvarı, No:6, 34147 Bakırköy, İSTANBUL, TÜRKİYE