Türkiye Basketbol Federasyonu

Şu an kullandığınız Internet Explorer bir çok modern web teknolojisini desteklememektedir. Bu sebeple sitemizi görüntülerken sorunlarla karşılaşabilirsiniz.
Google Chrome Mozilla Firefox veya Microsoft Edge gibi daha modern bir internet tarayıcı kullanmanızı öneririz.

"Takım Ruhuyla Sağlıklı Gelişim ve Sosyal Etkileşim İçin 3x3 Basketbol" Projesi

FIBA VAKFI YETKİLİLERİ İSTANBUL’A GELDİ / 27.02.2015


‘‘Takım Ruhuyla Sağlıklı Gelişim ve Sosyal Etkileşim İçin 3x3 Basketbol’’ projesi FIBA’nın da dikkatini çekti. Projeyi yakından takip etmek isteyen FIBA Vakfı yetkilileri Karen Strahl ve Richard Baillif projeyi incelemek için İstanbul’a gelerek Gaziosmanpaşa’da bulunan Fahrettin Özüdoğru Çok Programlı Anadolu Lise’nde projeye katılan öğrencilere verilen kişisel gelişim eğitimlerini izlediler. Ziyaretin ardından projenin çocuklar üzerindeki etkisini yakından gözlemleyen Karen Strahl görüşlerini dile getirdi: ‘‘Gerçekten çok ilgi çekici bir proje ve iyi iş çıkarıldığını düşünüyorum. Gördüklerimizden büyük memnuniyet duyduk. Bu proje ile bir yandan İstanbul’da çocuklara imkan yaratırken sağladıkları değer sayesinde uluslararası alanda dikkat çekmiş oluyorlar.’’


DÜNYA BELEDİYELER BİRLİĞİ’NDE ‘‘EN İYİ PROJE’’ SUNUMU

Buenos Aires - ARJANTİN / 20.05.2015

Proje uygularımızın çeşitli platformda yer alarak duyulmaları üzerine The FIBA Foundation(Uluslararası Basketbol Federasyonu Vakfı) bizimle temasa geçerek çalışmalarımızı görmek için İstanbul’a gelmek istediğini bildirdi. Vakfın iki yöneticisi Richard BAILIFF ve Karen STRAHL faaliyet programımız içerisinden kendi yaptıkları seçimle Gaziosmanpaşa’da bir okulda yapılan kişisel gelişim eğitimimize geldiler. Eğitmenlerimizin çocuklarla etkileşiminden çok etkilenerek gün boyunca sorular sordular, ayrıntılı bilgi aldılar. FIBA Başkanı Horacio Muratore de projemize büyük ilgi gösterdi. Proje FIBA Vakfı tarafından Arjantin’in başkenti Buenos Aires’te düzenlenen Belediyeler Birliği Genel Kurulu’nda ‘‘En iyi uygulama’’ olarak sunuldu.

Katılımcıların Profilleri

FIBA Vakfı'ndan Gelen Resmi YazıFIBA 3x3 DÜNYA KONGRESİ ‘‘ÖRNEK UYGULAMA’’ SUNUMU


Debrecen – MACARİSTAN / 06.06.2015

Proje, Uluslararası Basketbol Federasyonu(FIBA)’nun daveti üzerine Debrecen’deki 3x3 18 Yaş altı Dünya Şampiyonası ile eş zamanlı olarak düzenlenen, FIBA 3x3 Dünya Kongresi’nde ‘‘3x3 Basketbol’’ proje tanıtımı yapıldı. FIBA’nın daveti ile 6 Haziran 2015 tarihinde gerçekleşen sunum, kurumsal sosyal sorumluluk başlığı altında yapıldı. TBF Proje Koordinatörü Tuvana Denizci Tınaz, Debrecen’de düzenlenen kongrede TBF’nin İstanbul Kalkınma Ajansı ile düzenlediği ‘‘Takım Ruhuyla Sağlıklı Gelişim ve Sosyal Etkileşim için 3x3 Basketbol’’ projesini uluslararası basketbol camiası ile paylaşarak, organizasyonun sosyal sorumluluk yanı ile 3x3 formatının teknik ve profesyonel olarak ele alındığı kongreye farklı bir bakış açısı kattı.
Sosyal Medya Hesaplarımız

Mobil App İndir (Ücretsiz)

Türkiye Basketbol Federasyonu
Sinan Erdem Spor Salonu, Zuhuratbaba Mahallesi, Mustafa Sarıçiçek Bulvarı, No:6, 34147 Bakırköy, İSTANBUL, TÜRKİYE