Türkiye Basketbol Federasyonu

Şu an kullandığınız Internet Explorer bir çok modern web teknolojisini desteklememektedir. Bu sebeple sitemizi görüntülerken sorunlarla karşılaşabilirsiniz.
Google Chrome Mozilla Firefox veya Microsoft Edge gibi daha modern bir internet tarayıcı kullanmanızı öneririz.

Uğur ERELGeri
Uğur EREL (1978-1979)

23 Mart 1941’de Konya Ereğli’de dünyaya gelen Uğur Erel, Ankara Atatürk Lisesi’ni, ardından 1966 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi'ni (Mülkiye) bitirdi. 1958 yılında basketbol kariyerine başlayan Uğur Erel, Mülkiyeliler’in önemli basketbolcularından biriydi. Milli Takım’a seçildi. Ankara Karması gibi dönemin çeşitli karmalarına çağrıldı. Bir süre antrenörlük de yapan Uğur Erel, 28 Eylül 1978’de Türkiye Basketbol Federasyonu başkanlığı görevine atandı. Erel, 1979 Eylül ayı sonunda Basketbol Federasyonu Başkanlığı görevinden ayrıldı.

Uğur Erel, Dışişleri Bakanlığı’na bağlı olarak yurt dışındaki büyükelçiliklerimizde görev üstlendi. Yaklaşık 2 yıl kadar Türkiye’nin Londra’daki büyükelçiliğinde görev alan Uğur Erel, 1975-78 yılları arasında Dış Ticaret Müsteşarlığı’na bağlı olarak İtalya’nın başkenti Roma’da Ticaret Müşavirliği yaptı. 1981-85 yılları arasında yine Dış Ticaret Müsteşarlığı’nda görev üstlenen Uğur Erel, Irak’ın başkenti Bağdat’ta Ticaret Müşavirliği görevini yerine getirdi. 1987 yılında Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü’nde görev aldı ve Havaş Genel Müdürlüğü yaptı. Türkiye Denizcilik İşletmeleri’nde müşavirlik yapıp emekli olan Uğur Erel, çeşitli müesseselerde yöneticilik görevlerinde de bulundu. Uğur Erel, 15 Şubat 2010 tarihinde vefat etti

Sosyal Medya Hesaplarımız

Mobil App İndir (Ücretsiz)

Türkiye Basketbol Federasyonu
Sinan Erdem Spor Salonu, Zuhuratbaba Mahallesi, Mustafa Sarıçiçek Bulvarı, No:6, 34147 Bakırköy, İSTANBUL, TÜRKİYE