Türkiye Basketbol Federasyonu

Şu an kullandığınız Internet Explorer bir çok modern web teknolojisini desteklememektedir. Bu sebeple sitemizi görüntülerken sorunlarla karşılaşabilirsiniz.
Google Chrome Mozilla Firefox veya Microsoft Edge gibi daha modern bir internet tarayıcı kullanmanızı öneririz.

12 DABO Değerlendirme Toplantısı Konya’da Düzenleniyor

01.02.2020


Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF) tarafından Garanti BBVA sponsorluğunda organize edilen 12 Dev Adam Basketbol Okulları’nın 2020 yılındaki ilk değerlendirme ve eğitim toplantısı Konya’da başladı.

12 DABO yarıyıl tatili öncesinde organize edilen toplantıda hem genel değerlendirmeler hem de antrenör eğitimleri gerçekleştiriliyor. Toplantının açılışında; TBF Basketbol Geliştirme Direktörü Fırat Eser antrenörlerle bir araya gelerek 12 DABO hakkında genel bilgilendirmeler yaparken, TBF’nin projelerini sunum eşliğinde anlattı. Daha sonra ise Doktor Fatih Emin Vişneci, “İlk yardım ve sakatlanmalar” konu başlıklı bir sunum gerçekleştirirken, antrenörleri bu konu hakkında bilgilendirdi.

Değerlendirme toplantısının üçüncü seansında antrenörler, 16 Yaş Altı Milli Takım antrenmanını izlerken, Altyapı Erkek Milli Takım Koordinatörü Fikret Doğan ile bir araya geldiler. Fikret Doğan, 12 DABO antrenörlerine altyapı milli takımların oyun düzeni ve oyuncu gelişimi konularında bilgiler verirken, tecrübelerini paylaştı. Günün son seansında ise 16 Yaş Altı Milli Takım Kondisyoneri Tuncay Kıratlı, “Kondisyon” konu başlığında antrenörlere sunum eşliğinde eğitim verdi.

12 DABO antrenörleri eğitimlerden sonra, TBF Uluslararası U16 Turnuvasında kapsamında U15 ve U16 Milli Takımlarımızın Slovenya ve Litvanya ile oynadıkları maçları izlediler.

Sosyal Medya Hesaplarımız

Mobil App İndir (Ücretsiz)


  • İsim Sponsoru

Türkiye Basketbol Federasyonu
TBF Binası 10. Yıl Caddesi 34020 Zeytinburnu | İstanbul