Türkiye Basketbol Federasyonu

Şu an kullandığınız Internet Explorer bir çok modern web teknolojisini desteklememektedir. Bu sebeple sitemizi görüntülerken sorunlarla karşılaşabilirsiniz.
Google Chrome Mozilla Firefox veya Microsoft Edge gibi daha modern bir internet tarayıcı kullanmanızı öneririz.

19 Yaş Altı Erkekler Dünya Kupası 24 Haziran’da Başlıyor

21.06.2023


19 Yaş Altı Erkekler Dünya Kupası 24 Haziran – 2 Temmuz 2023 tarihleri arasında Macaristan’ın ev sahipliğinde Debrecen kentinde düzenlenecek.

Organizasyonda D Grubu’nda yer alan 19 Yaş Altı Erkek Milli Takımımız, Arjantin, Güney Kore ve Macaristan ile karşı karşıya gelecek.

Ay-yıldızlılarımız 24 Haziran Cumartesi günü TSİ 18.00’de Arjantin, 25 Temmuz Pazar günü TSİ 18.00’de Güney Kore ve 27 Temmuz Salı günü de TSİ 18.30’da ev sahibi Macaristan ile karşı karşıya gelecek.

Turnuva öncesi, 19 Yaş Altı Erkek Milli Takım Menajeri Çağlar Karabulut, 19 Yaş Altı Erkek Milli Takım Başantrenörü Fikret Doğan ve 19 Yaş Altı Erkek Milli Takım Kaptanı Berke Büyüktuncel'in görüşleri şu şekilde:

Çağlar Karabulut (19 Yaş Altı Erkek Milli Takım Menajeri)
“Çok verimli bir hazırlık dönemi geçirdiğimizi düşünüyorum. Çok yetenekli bir jenerasyona sahibiz. Geçtiğimiz yıl ülkemizin ev sahipliğinde düzenlenen FIBA 18 Yaş Altı Erkekler Avrupa Şampiyonası’nda final oynama başarısı gösterdik. Şimdi de FIBA 19 Yaş Altı Erkekler Dünya Kupası'nda ülkemizi temsil edeceğiz. Bu turnuvada da madalya hedefimizi gerçekleştirmek istiyoruz.”

Fikret Doğan (19 Yaş Altı Erkek Milli Takım Başantrenörü)
“Hazırlık dönemi boyunca çok iyi antrenmanlar yaptık. Tüm çalışmalarımızın karşılığını Macaristan’ın ev sahipliğinde düzenlenecek FIBA 19 Yaş Altı Erkekler Dünya Kupası'nda almak istiyoruz. Birbirinden kuvvetli ekipler organizasyonda yer alıyor. Ancak biz de Avrupa ikincisi apoletiyle turnuvaya katılacağız. Yakalamış olduğumuz başarılı çizgiyi bu turnuvada da sürdürmek istiyoruz.”

Berke Büyüktuncel (19 Yaş Altı Erkek Milli Takım Kaptanı)
“Geçtiğimiz yıl ülkemizde düzenlenen organizasyonda Avrupa ikincisi olduk. Şimdi FIBA 19 Yaş Altı Erkekler Dünya Kupası'nda en iyi oyunumuzu ortaya koymak istiyoruz. Bir kez daha derece yapmayı hedefliyoruz.”

19 Yaş Altı Erkekler Dünya Kupası grupları şu şekilde:

A Grubu

B Grubu

C Grubu

D Grubu

Kanada

Lübnan

Sırbistan

Arjantin

Fransa

ABD

Japonya

Güney Kore

Çin

Madagaskar

Brezilya

Macaristan

İspanya

Slovenya

Mısır

Türkiye


Sosyal Medya Hesaplarımız

Mobil App İndir (Ücretsiz)

Türkiye Basketbol Federasyonu
Sinan Erdem Spor Salonu, Zuhuratbaba Mahallesi, Mustafa Sarıçiçek Bulvarı, No:6, 34147 Bakırköy, İSTANBUL, TÜRKİYE