Türkiye Basketbol Federasyonu

Şu an kullandığınız Internet Explorer bir çok modern web teknolojisini desteklememektedir. Bu sebeple sitemizi görüntülerken sorunlarla karşılaşabilirsiniz.
Google Chrome Mozilla Firefox veya Microsoft Edge gibi daha modern bir internet tarayıcı kullanmanızı öneririz.

All-Star’da Son 10 Yılın Smaç Şampiyonlarını İnceledik

15.01.2020


Yılın en görkemli basketbol organizasyonlarından biri olan ING All-Star 2020’de basketbolseverlerin en çok merak ettiği etkinliklerin başında smaç yarışması geliyor. Sinan Erdem Spor Salonu’nda 19 Ocak Pazar günü gerçekleştirilecek olan organizasyon öncesi, son 10 smaç yarışması şampiyonlarını derledik.

2010 – Sinan Güler (Anadolu Efes)
Kayseri Kadir Has Spor ve Kongre Merkezi’nde 2010 yılında gerçekleştirilen All-Star etkinliğinde, Anadolu Efes forması altında Sinan Güler smaç yarışmasında şampiyonluğa ulaştı. 

Organizasyonda; şampiyonluğa ulaşan Sinan Güler’in yanı sıra; Kedrick Brown (Bornova Belediyesi), Brandon Bowman (Tofaş), Jermare Davidson (Darüşşafaka Cooper Tires) ve Lonny Baxter (Beşiktaş Cola Turka) yarışmada mücadele etti.

İlk tur eşleşmelerinin ardından final turunda Brandon Bowman’ı geride bırakan Sinan Güler, 137 puanla 2010 yılında smaç yarışmasını şampiyon olarak tamamladı.

2011 – Tyler Smith (Bornova Belediyesi)
Ankara’da 2011 yılında düzenlenen All-Star organizasyonunda Tyler Smith (Bornova Belediyesi), finalde, James Christopher’ı (Antalya Büyükşehir Belediyesi) geride bırakarak smaç yarışmasını kazandı.
 
Ankara Spor Salonu’nda gerçekleştirilen All-Star etkinliğinde; Tyler Smith ile birlikte James Christopher (Antalya Büyükşehir Belediyesi), İlkan Karaman (Tofaş) ve Altan Erol (Erdemir) mücadele etti.

Final bölümünde 96 puan toplayan Tyler Smith şampiyonluğa ulaşırken, James Christopher 93 puanla yarışmayı ikinci olarak noktaladı.

2012 – Pops Mensah Bonsu (Beşiktaş Milangaz)
Pops Mensah Bonsu, Beşiktaş Milangaz forması altında 2012 yılında Trabzon’un ev sahipliğinde düzenlenen All-Star organizasyonunda smaç yarışmasını kazandı. 

Büyük Britanyalı oyuncu, Hayri Gür Spor Salonu’nda gerçekleştirilen etkinlikte; Doğuş Balbay (Anadolu Efes), James Gist (Fenerbahçe Ülker), Joshua Shipp (Galatasaray Medical Park) ve Kerem Özkan (Trabzonspor Basketbol) ile birlikte yarıştı.

Final turunda James Gist ile karşılaşan Pops Mensah Bonsu, rakibini 93-90 geride bırakarak All-Star 2012 smaç yarışmasının galibi oldu.

2013 – İzzet Türkyılmaz (Banvit)
Ülker Spor ve Etkinlik Salonu’nda 2013 yılında gerçekleştirilen All-Star organizasyonunda İzzet Türkyılmaz, Banvit forması altında smaç yarışmasını kazanma başarısı gösterdi.

İstanbul’da düzenlenen All-Star organizasyonunda; şampiyonluğa ulaşan İzzet Türkyılmaz ile birlikte, Alede Aminu (Pınar Karşıyaka), İlkan Karaman (Fenerbahçe Ülker) ve Warren Carter (Antalya Büyükşehir Belediyesi) mücadele etti.

İlk turun ardından İzzet Türkyılmaz ile birlikte Alede Aminu finalde karşı karşıya geldi. Final eşleşmesinde İzzet Türkyılmaz, rakibi Alede Aminu’yu 148-143 geride bırakarak şampiyonluğa ulaştı.

2014 – Terrico White (Royal Halı Gaziantep)
Servet Tazegül Spor Salonu’nda düzenlenen All-Star etkinliğinde, Terrico White (Royal Halı Gaziantep) smaç yarışmasında şampiyonluğa ulaştı. 

Mersin’in ev sahipliğinde düzenlenen organizasyonda, şampiyonluğa ulaşan Terrico White’ın yanı sıra; Justin Carter (Uşak Sportif), Antawain Barbour (Mersin Büyükşehir Belediyesi), İzzet Türkyılmaz (Fenerbahçe) ve Okan Bostancı (Türk Telekom) yarışmada mücadele etti.

Smaç yarışmasının final turunda Royal Halı Gaziantep’ten Terrico White 146 puanla smaç yarışmasını kazanırken, Uşak Sportif’ten Justin Carter ise 129 puanla ikinci oldu.

2015 – Kenny Gabriel (Pınar Karşıyaka)
Kenny Gabriel, Pınar Karşıyaka forması altında 2015 yılında Ankara’nın ev sahipliğinde düzenlenen All-Star organizasyonunda smaç yarışmasını kazandı. 

ABD’li oyuncu, Ankara Spor Salonu’nda gerçekleştirilen etkinlikte; Furkan Korkmaz (Anadolu Efes), JaJuan Johnson (Beşiktaş İntegral Forex), Jan Vesely (Fenerbahçe), Patric Young (Galatasaray Liv Hospital), Chinemelu Elonu (Tofaş) ve Sean Williams (Torku Konya Basketbol) ile birlikte yarıştı.

Final turunda Kenneth Gabriel, Furkan Korkmaz ve Patric Young üçlüsü karşı karşıya geldi. Gabriel, 95 puanla smaç yarışmasını ilk sırada tamamlarken, Furkan Korkmaz 86 puanla ikinci ve Patric Young da 79 puanla üçüncü oldu.

2016 – Furkan Korkmaz (Anadolu Efes)
2016 yılında gerçekleştirilen All-Star organizasyonunda Anadolu Efes oyuncusu Furkan Korkmaz, smaç yarışmasında şampiyonluğa ulaştı.

Ülker Spor ve Etkinlik Salonu’nda gerçekleştirilen etkinlikte; Furkan Korkmaz ile birlikte Randy Culpepper (Beşiktaş Sompo Japan), Kenny Gabriel (Pınar Karşıyaka), Khem Birch (Uşak Sportif) ve Joey Dorsey (Galatasaray Odeabank) mücadele etti.

Smaç yarışmasının final bölümünde Furkan Korkmaz toplam 99 puan toplayarak şampiyonluğa ulaştı. Finalde Kenneth Gabriel ise 89 puanla ikinci oldu.

2017 – Tyler Honeycutt (Anadolu Efes)
Ülker Spor ve Etkinlik Salonu’nda 2017 yılında organize edilen All-Star etkinliğinde Tyler Honeycutt, Anadolu Efes formasıyla smaç yarışmasında şampiyonluğa ulaştı.

İstanbul’un ev sahipliğindeki etkinlikte Tyler Honeycutt’ın yanı sıra, Josh Owens (Pınar Karşıyaka), Stefan Moody (Trabzonspor Medical Park), Osiris Eldridge (Demir İnşaat Büyükçekmece) ve Jan Vesely (Fenerbahçe) mücadele etti.

Tyler Honeycutt, smaç yarışması finalinde Josh Owens ve Stefan Moody ile yarıştı. ABD’li oyuncu Honeycutt, final turunda rakiplerini geride bırakarak smaç yarışmasını ilk sırada tamamladı. 

2018 – Onuralp Bitim (Anadolu Efes)
2018 yılında gerçekleştirilen smaç yarışmasında Onuralp Bitim, Anadolu Efes formasıyla şampiyonluğa ulaştı. 

Sinan Erdem Spor Salonu’nda düzenlenen etkinlikte Onuralp Bitim ile birlikte; Adonis Thomas (Banvit), Richard Solomon (Muratbey Uşak), Christopher Obekpa (Trabzonspor), Josh Adams (Beşiktaş Sompo Japan) ve Erkan Yılmaz (Yeşilgiresun Belediye) mücadele etti.

Smaç yarışmasının final turunda Josh Adams’ı geride bırakan ve 100 puan toplayan Onuralp Bitim, yarışmayı ilk sırada tamamladı. 

2019- Kenny Gabriel (Türk Telekom)
Sinan Erdem Spor Salonu’nda 2019 yılında düzenlenen All-Star organizasyonunun smaç yarışmasında Kenny Gabriel (Türk Telekom) şampiyon oldu.

Organizasyonda Kenny Gabriel’in yanı sıra; Zach Auguste (Galatasaray), Shaq McKissic (Gaziantep Basketbol) ve Chris Evans (Pınar Karşıyaka) mücadele etti.

İlk tur eşleşmelerinin ardından final turunda Kenny Gabriel ile Zach Auguste karşılaştı. Toplamda 99 puan toplayan Gabriel, şampiyonluğa ulaşma başarısı gösterdi. 

Sosyal Medya Hesaplarımız

Mobil App İndir (Ücretsiz)

Türkiye Basketbol Federasyonu
Sinan Erdem Spor Salonu, Zuhuratbaba Mahallesi, Mustafa Sarıçiçek Bulvarı, No:6, 34147 Bakırköy, İSTANBUL, TÜRKİYE