Türkiye Basketbol Federasyonu

Şu an kullandığınız Internet Explorer bir çok modern web teknolojisini desteklememektedir. Bu sebeple sitemizi görüntülerken sorunlarla karşılaşabilirsiniz.
Google Chrome Mozilla Firefox veya Microsoft Edge gibi daha modern bir internet tarayıcı kullanmanızı öneririz.

Feride Şevval Akalan U18 Avrupa Şampiyonası B Ligi’nin En İyi Beşine Seçildi

14.07.2019

FIBA U18 Avrupa Şampiyonası B Ligi'nde mücadele eden Genç Kız Milli Takımı oyuncularımızdan Feride Şevval Akalan, turnuvanın en iyi beşine seçildi.


Kuzey Makedonya’nın başkenti Üsküp’te düzenlenen FIBA U18 Avrupa Şampiyonası B Ligi'nde mücadele eden Genç Kız Milli Takımı oyuncularımızdan Feride Şevval Akalan, 15.3 sayı ortalaması ile oynadığı şampiyonada turnuvanın en iyi beşine seçildi.

Turnuvanın en iyi beşinde Feride Şevval Akalan’ın yanı sıra; Janetto Aarnio (Finlandiya), Matilda Ekh (İsveç), Ioanna Chatzileonti (Yunanistan) ve MVP (En Değerli Oyuncu) seçilen Awak Kuier (Finlandiya) yer aldı.

Genç Kız Milli Takımımız, FIBA U18 Avrupa Şampiyonası B Ligi'nde yer aldığı B Grubu’nu lider tamamladıktan sonra çeyrek finalde Danimarka’yı yenip, yarı finalde Yunanistan’a mağlup olmuştu. Üçüncülük mücadelesinde İsveç’i 65-57’lik skorla mağlup eden Ay-yıldızlılarımız, A Ligi’nde mücadele etme hakkını elde etmişti.

Sosyal Medya Hesaplarımız

Mobil App İndir (Ücretsiz)

Türkiye Basketbol Federasyonu
TBF Binası 10. Yıl Caddesi 34020 Zeytinburnu | İstanbul