Türkiye Basketbol Federasyonu

Şu an kullandığınız Internet Explorer bir çok modern web teknolojisini desteklememektedir. Bu sebeple sitemizi görüntülerken sorunlarla karşılaşabilirsiniz.
Google Chrome Mozilla Firefox veya Microsoft Edge gibi daha modern bir internet tarayıcı kullanmanızı öneririz.

FIBA Altyapı Gelişim Projesi 2. Uluslararası Kampında İlk Gün Tamamlandı

10.06.2023


FIBA Altyapı Gelişim Projesi kapsamında 8-12 Haziran 2023 tarihleri arasında Kosova’da organize edilen 2. Uluslararası Kampı’nda ilk gün geride kaldı.

Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF) koordinatörlüğünde; Bulgaristan, Kuzey Makedonya, Kosova ve Romanya Basketbol Federasyonlarının ortaklığında 2016 yılından bu yana düzenlenen FIBA Altyapı Gelişim Projesi, U14 kız ve erkek takımlarının potansiyel sahibi oyuncu, genç antrenör ve yöneticilerinin gelişimini amaçlıyor. 

2. Uluslararası Kamp öncesinde 6-8 Haziran tarihlerinde İstanbul’da gerçekleştirilen ön hazırlık kampında antrenmanların yanı sıra Bahçeşehir Üniversitesi'nden Doç. Dr. Berna Güloğlu Çift Kariyer Yolculuğu hakkında sporculara eğitim verdi.

Projenin ilk gününde kız ve erkek takımlarımız Bulgaristan ile karşılaştı. Ekiplerimiz ikinci günde Kuzey Makedonya ile mücadele edecek.

12 Haziran Pazartesi gününe kadar devam edecek FIBA Altyapı Gelişim Projesi 2. Uluslararası Kampı’nın Youtube maç yayınlarına ulaşmak için tıklayınız.
 

Sosyal Medya Hesaplarımız

Mobil App İndir (Ücretsiz)

Türkiye Basketbol Federasyonu
Sinan Erdem Spor Salonu, Zuhuratbaba Mahallesi, Mustafa Sarıçiçek Bulvarı, No:6, 34147 Bakırköy, İSTANBUL, TÜRKİYE