Türkiye Basketbol Federasyonu

Şu an kullandığınız Internet Explorer bir çok modern web teknolojisini desteklememektedir. Bu sebeple sitemizi görüntülerken sorunlarla karşılaşabilirsiniz.
Google Chrome Mozilla Firefox veya Microsoft Edge gibi daha modern bir internet tarayıcı kullanmanızı öneririz.

ING Türkiye Kupası Finali Öncesi Başantrenör ve Kaptanlar Bir Araya Geldi

17.02.2024


Konya’nın ev sahipliğinde düzenlenen ING Türkiye Kupası finali öncesi Anadolu Efes ile Fenerbahçe Beko başantrenörleri ile takım kaptanları bir araya geldi.

Müsabakanın oynanacağı Karatay Spor ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen organizasyonda Anadolu Efes Başantrenörü Tomislav Mijatovic ile takım kaptanı Shane Larkin, Fenerbahçe Beko Başantrenörü Saras Jasikevicius ile takım kaptanı Melih Mahmutoğlu yer aldı.

Tomislav Mijatovic (Anadolu Efes Başantrenörü)
"Çok değerli bir rakibe karşı çok önemli bir final maçı oynayacağız. Bunun parçası olmak bir ayrıcalık. Bu maçı dört gözle bekliyoruz. Fenerbahçe’ye karşı sahada olmak büyük bir onur. Yarın sahada en iyi performansımızı göstererek büyük hedefe ulaşmak için gayret göstermeliyiz. "

Saras Jasikevicius (Fenerbahçe Beko Başantrenörü)
"Dünkü galibiyet geçmişte kalmalı ve bunun için mutlu olmalıyız. Final karşılaşması bizim için önemli bir fırsat ve sezonun ilk kupasını kazanma şansı olacak. Karşımızda çok istikrarlı bir takım var ve biz de o istikrara sahip olmak istiyoruz. Çok iyi oyun alışkanlığı olan bir takıma karşı mücadele vereceğiz ve çok zorlu bir karşılaşma bizi bekliyor."

Shane Larkin (Anadolu Efes Kaptanı)
"Bizim için çok zor bir maç olacak. Çok iyi bir takıma karşı oynayacağız. Hedefimize ulaşmak için iyi performans göstermeli ve sert oynamalıyız. "

Melih Mahmutoğlu (Fenerbahçe Beko Kaptanı)
"Finale kaldığımız için mutluyuz. Bu bizim için değerli ve önemliydi. Sonucunda da rahat bir galibiyete ulaştık. Şimdi finalde Anadolu Efes ile oynayacağız. Birbirini çok yakından tanıyan iki rakip. Kazanmak istiyoruz. Buraya onun için geldik. Anadolu Efes’e saygı duyuyoruz. Onlara da başarılar diliyorum. "

ING Türkiye Kupası 2024’te şampiyonun belli olacağı final müsabakası 18 Şubat Pazar günü saat 15.30’da Karatay Spor ve Kongre Merkezi’nde oynanacak ve TRT Spor Yıldız’dan naklen yayınlanacak.

ING Türkiye Kupası 2024’te final müsabakasının biletlerine ulaşmak için tıklayınız.
 

Sosyal Medya Hesaplarımız

Mobil App İndir (Ücretsiz)

Türkiye Basketbol Federasyonu
Sinan Erdem Spor Salonu, Zuhuratbaba Mahallesi, Mustafa Sarıçiçek Bulvarı, No:6, 34147 Bakırköy, İSTANBUL, TÜRKİYE