Türkiye Basketbol Federasyonu

Şu an kullandığınız Internet Explorer bir çok modern web teknolojisini desteklememektedir. Bu sebeple sitemizi görüntülerken sorunlarla karşılaşabilirsiniz.
Google Chrome Mozilla Firefox veya Microsoft Edge gibi daha modern bir internet tarayıcı kullanmanızı öneririz.

Rize 12 DABO’da Taramalar Tamamlandı

13.01.2020


Türkiye Basketbol Federasyonu tarafından Garanti BBVA sponsorluğunda organize edilen 12 Dev Adam Basketbol Okulları sporcu taramaları hafta sonu Rize’de gerçekleştirildi. 

12 Ocak Pazar günü Rize Yeni Şehir Spor Salonu’nda gerçekleştirilen sporcu taramalarına yaklaşık 200 sporcu katıldı. Tarama organizasyonu; fiziksel ve teknik ölçümler olarak iki aşamalı olarak gerçekleştirildi. İlk olarak fiziksel ölçümleri alınan sporcular, ardından sahaya geçerek teknik olarak değerlendirildi. Antrenman, 12 DABO Teknik Sorumlusu İbrahim Daloğlu ve Mülkü Karadeniz yönetiminde gerçekleştirildi. Çalışmalar devam ederken, 12 DABO İdari Sorumlusu Serdar Çelik tarafından velilerle toplantı yapılarak proje hakkında bilgilendirme yapıldı.

Antrenörlüğünü Mehmet Kaputoğlu’nun yapacağı Rize 12 DABO’da eğitim görecek sporcuların velilerine hafta içi SMS gönderilecek ve antrenmanlar da ay içerisinde başlayacak.  

Öte yandan tarama organizasyonunu takip etmeye gelen Rize Gençlik ve Spor İl Müdürü Mustafa Çelik, TBF yetkilileri ile bir araya gelerek 12 DABO projesi hakkında bilgi aldı.

Sosyal Medya Hesaplarımız

Mobil App İndir (Ücretsiz)


  • İsim Sponsoru

Türkiye Basketbol Federasyonu
TBF Binası 10. Yıl Caddesi 34020 Zeytinburnu | İstanbul