Türkiye Basketbol Federasyonu

Şu an kullandığınız Internet Explorer bir çok modern web teknolojisini desteklememektedir. Bu sebeple sitemizi görüntülerken sorunlarla karşılaşabilirsiniz.
Google Chrome Mozilla Firefox veya Microsoft Edge gibi daha modern bir internet tarayıcı kullanmanızı öneririz.

TB2L İçin Ek Katılım Süreci Başladı

16.07.2021


2021 - 2022 sezonunda Türkiye Basketbol 2. Ligi’ne (TB2L) katılım süresinin dolmasının ardından, bir önceki sezon itibarıyla ligde yer alma hakkı olan takımlardan eksik sayıda başvuru olması nedeniyle son başvuru tarihine kadar başvuruda bulunmamış takımların dışında lige yeni katılmak isteyen takımlar için müracaat süreci başlatılmıştır.

Müsabaka Talimatı'nın 23.5 maddesinde belirtilen kriterler esas alınmak suretiyle ve TBF Yönetim Kurulu kararıyla TB2L’ye katılım başvurusu yapacak takımlar lige davet edilebilecektir. Bu doğrultuda TB2L’ye katılım başvurusu yapmak isteyen kulüplerimizin aşağıda belirtilen koşulları yerine getirerek istenen evrakları en geç 6 Ağustos 2021 Cuma günü saat 18.00’e kadar Erkek Ligleri Direktörlüğü’ne teslim etmeleri gerekmektedir.

2021– 2022 Sezonu Türkiye Basketbol 2. Ligi Ek Katılım Başvuru Evrakları
1. 30 Haziran 2022 tarihine kadar geçerli Türkiye’de faaliyet gösteren bankalar tarafından Türkiye Basketbol Federasyonu lehine düzenlenmiş 750.000,00 TL’lik teminat mektubu veya TBF hesabına ilgili tutarın dönem sonunda iade edilmek üzere yatırılması,
2. Katılım bedeli olan 20.000 TL’nin ödendiğine dair banka dekontu,
3. Sezon boyunca müsabakaların oynanacağı spor salonu yönetimi ile yapılmış olan salon kullanım protokolü ve/veya tahsis onayı
4. 2020 - 2021 sezonunda sporcularına, antrenörlerine ve kulüp çalışanlarına borcunun bulunmadığına dair beyan,
5. Kulübün yetkili(ler)sinin yazışma, tescil lisans işlemlerinde ve sözleşme imzalamaya transfer görüşmesi yapmaya yetkilendirildiğini belgeleyen kulüp imza sirküleri,
6. Kulüp imza sirkülerinin ibraz edilemediği durumlarda ise; Kulüp yetkilisinin/yetkililerinin yazışma, tescil, lisans işlemleri, sözleşme imzalama, transfer görüşmesi yapma konularında yetkilendirildiğini gösteren yeni dönem için alınmış Kulüp Yönetim Kurulu kararının noter tasdikli sureti ve Kulüp yetkilisinin/yetkililerinin yeni dönem için alınmış noter tasdikli imza beyannamesi,
7. Kulüp antetli kağıdına yazılmış ve yetkili kişi(ler) tarafından imzalanmış taahhütname metni,
8. Kulüp bilgi formu,
9. Takım logosu,
10. Kulüp Başkanı ve Yönetim Kurulu Üyeleri bildirir liste. 

Not:
Takımınızın lige katılımının sağlanabilmesi için Kulübünüzün Türkiye Basketbol Federasyonu’na borcunun bulunmaması gerekmektedir.
1. Kulübünüz tarafından doldurulması gereken matbu evraklara https://www.tbf.org.tr/dokuman bağlantısından ulaşabilirsiniz.
2. Kulüp Bilgi Formu ile istenen dijital dokümanları; “erkekligleri@tbf.org.tr” adresine e-posta olarak gönderebilirsiniz.
3. Lige katılım başvurusu kabul edilmeyen takımların teminat mektubu ve katılım bedeli iade edilecektir.

Taahhütname metni için tıklayınız.

Kulüp bilgi formu için tıklayınız.

Banka bilgileri için tıklayınız.

Sosyal Medya Hesaplarımız

Mobil App İndir (Ücretsiz)

Türkiye Basketbol Federasyonu
TBF Binası 10. Yıl Caddesi 34020 Zeytinburnu | İstanbul