Türkiye Basketbol Federasyonu

Şu an kullandığınız Internet Explorer bir çok modern web teknolojisini desteklememektedir. Bu sebeple sitemizi görüntülerken sorunlarla karşılaşabilirsiniz.
Google Chrome Mozilla Firefox veya Microsoft Edge gibi daha modern bir internet tarayıcı kullanmanızı öneririz.

TBF Akademi Versiyon 2 Yayında

09.06.2023


Basketbolun bütün paydaşlarına eşit ve nitelikli eğitim imkanı sağlayan uzaktan eğitim platformu TBF Akademi’nin kullanıcı deneyimine göre geliştirilmiş yeni versiyonu yayınlandı.

TBF Akademi, yenilenmiş sayfa tasarımı, web ara yüzü ve mobil uygulamasıyla online eğitimde spor dünyasının öncüsü olmaya devam edecek. Yeni eklenen eğitim içerikleri ve zengin e-kütüphanesiyle kullanıcıların nitelikli basketbol eğitimine ulaşmasını sağlayacak. 7 farklı ülkeden spor uzmanları ve 47 eğitmenin katkılarıyla hazırlanan toplam 1.345 adet eğitim içeriğine ek olarak 3.409 dakikalık yeni eğitim videosu; TBF Akademi’de olacak.

TBF Başkanı Hidayet Türkoğlu TBF Akademi’nin geliştirilmiş 2. versiyonu için şu ifadeleri kullandı:

“Türk basketbolunun bütün paydaşlarına eşit ve nitelikli gelişim fırsatı sağlamak için çıktığımız yolda TBF Akademi’yi bir adım daha ileri taşımanın gururunu yaşıyoruz. TBF Akademi, yenilenen tasarımı ve mobil uygulamasıyla hem daha dinamik bir sayfa hem de basketbol dünyasını cebinize sığdıracak zengin bir kütüphaneyi kullanıcılarının deneyimine sunuyor. Çok kısa bir sürede, kariyerlerinde yeni bir sayfa açmayı düşünen ya da bilgilerini pekiştirmek isteyen 20 binden fazla kişinin faydalandığı TBF Akademi; kullanıcı ihtiyaçlarına göre geliştirilmiş yeni versiyonu, mobil uygulaması ve yeni eklenen eğitim içerikleriyle basketbolumuzun bütün paydaşlarının referans noktası olmaya devam edecek.”

TBF Akademi üzerinden şimdiye kadar 22.147 kayıtlı kullanıcı, 220’den fazla eğitmen tarafından verilen toplamda 27.173 dakikalık ders kaydına ulaşma imkanı yakaladı.

FIBA ve Bahçeşehir Üniversitesi ile iş birlikleri bulunan platformda antrenör, hakem, yönetici, atletik performans antrenörü, sağlık çalışanları, veli, temsilci ve istatistik görevlileri için 5.732 eğitim içeriği bulunuyor.

TBF Yönetici Eğitimi 2023 Yılı 1. Dönemi TBF Akademi Versiyon 2’de Başlıyor

Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF) tarafından, basketbol kulüplerinde çalışmaya aday veya çalışan yöneticilerin kapasitelerini en üst düzeye çıkarabilmek amacıyla, ulusal ve uluslararası standartlar göz önünde bulundurularak hazırlanan 1. Kademe (C Kategorisi), 2. Kademe (B Kategorisi), 3. Kademe (A Kategorisi) yönetici eğitimlerinin kayıtları 9 Haziran 2023’te başlıyor.

TBF Yönetici Eğitimi 2023 Yılı 1. Dönemi detayları için tıklayınız

Sosyal Medya Hesaplarımız

Mobil App İndir (Ücretsiz)

Türkiye Basketbol Federasyonu
Sinan Erdem Spor Salonu, Zuhuratbaba Mahallesi, Mustafa Sarıçiçek Bulvarı, No:6, 34147 Bakırköy, İSTANBUL, TÜRKİYE