Türkiye Basketbol Federasyonu

Şu an kullandığınız Internet Explorer bir çok modern web teknolojisini desteklememektedir. Bu sebeple sitemizi görüntülerken sorunlarla karşılaşabilirsiniz.
Google Chrome Mozilla Firefox veya Microsoft Edge gibi daha modern bir internet tarayıcı kullanmanızı öneririz.

U14 Kızlar Türkiye Şampiyonası'nda Şampiyon: BOTAŞ

23.05.2023


Türkiye Basketbol Federasyonu’nun (TBF) 2022-2023 sezonu Yurt İçi Faaliyetleri programı kapsamında düzenlenen U14 Kızlar Türkiye Şampiyonası tamamlanırken, BOTAŞ şampiyonluğa ulaştı.

Toplam 40 müsabakanın oynandığı ve ev sahipliğini Çanakkale’nin yaptığı U14 Kızlar Türkiye Şampiyonası’nda 16 takım mücadele etti. Müsabakalar, Anafartalar Spor Salonu ve 18 Mart Spor Salonu’nda oynandı. Anafartalar Spor Salonu’ndaki final maçının ardından BOTAŞ şampiyonluğa ulaşırken, Çankaya Üniversitesi ikinci ve Erdemli Koyuncu Irmak Spor da üçüncü oldu.

U14 Kızlar Türkiye Şampiyonası'nda Yüsra Tunç (BOTAŞ) en değerli oyuncu seçilirken; Naz Secerlioğlu (Çankaya Üniversitesi), Yüsra Tunç (BOTAŞ), Liva Aksoy (Erdemli Koyuncu Irmak Spor), Nehir Odabaşı (Fenerbahçe) ve Ela Çarıkçı (Emlak Konut) en iyi beşte yer aldı.

Turnuvada ayrıca Nehir Odabaşı (Fenerbahçe) sayı ile ribaund, Günay Akgür (KKTC) asist, Naz Secerlioğlu (Çankaya Üniversitesi) blok ve Yüsra Tunç (BOTAŞ) top çalma istatistiklerini ilk sırada tamamladı.

U14 Kızlar Türkiye Şampiyonası’nın fikstürü ile alınan sonuçlara ulaşmak için tıklayınız.
 

Sosyal Medya Hesaplarımız

Mobil App İndir (Ücretsiz)

Türkiye Basketbol Federasyonu
Sinan Erdem Spor Salonu, Zuhuratbaba Mahallesi, Mustafa Sarıçiçek Bulvarı, No:6, 34147 Bakırköy, İSTANBUL, TÜRKİYE