Türkiye Basketbol Federasyonu

Şu an kullandığınız Internet Explorer bir çok modern web teknolojisini desteklememektedir. Bu sebeple sitemizi görüntülerken sorunlarla karşılaşabilirsiniz.
Google Chrome Mozilla Firefox veya Microsoft Edge gibi daha modern bir internet tarayıcı kullanmanızı öneririz.

U18 Kızlar Türkiye Şampiyonası'nda Şampiyon: Emlak Konut

13.05.2023


Türkiye Basketbol Federasyonu’nun (TBF) 2022-2023 sezonu Yurt İçi Faaliyetleri programı kapsamında düzenlenen U18 Kızlar Türkiye Şampiyonası tamamlanırken, Emlak Konut şampiyonluğa ulaştı.

Toplam 40 müsabakanın oynandığı ve ev sahipliğini Konya’nın yaptığı U18 Kızlar Türkiye Şampiyonası’nda 16 takım mücadele etti. Müsabakalar, Karatay Kongre Merkezi Ana Spor Salonu ve Karatay Kongre Merkezi Küçük Spor Salonu’nda oynandı. Karatay Kongre Merkezi Ana Spor Salonu’ndaki final maçının ardından Emlak Konut şampiyonluğa ulaşırken, Mersin Yenişehir Belediye Çukurova ikinci ve Çankaya Üniversitesi de üçüncü oldu.

U18 Kızlar Türkiye Şampiyonası'nda Feray Laiç (Emlak Konut) en değerli oyuncu seçilirken; Asya Ülker (Çankaya Üniversitesi), Feryal Defne Atlı (Çankaya Üniversitesi), Ceren Akpınar (Emlak Konut), Yağmur Yılmaz (Emlak Konut) ve Eslem Güler (Mersin Yenişehir Belediye Çukurova) en iyi beşte yer aldı.

Turnuvada ayrıca Senanur Demir (Düzce Atletik) sayı, Melike Nur Gürbüz (Düzce Atletik) asist, Feryal Defne Atlı (Çankaya Üniversitesi) ribaund, Feray Laiç (Emlak Konut) blok ve Melike Nur Gürbüz (Düzce Atletik) top çalma istatistiklerini ilk sırada tamamladı.

U18 Kızlar Türkiye Şampiyonası’nın fikstürü ile alınan sonuçlara ulaşmak için tıklayınız.

Sosyal Medya Hesaplarımız

Mobil App İndir (Ücretsiz)

Türkiye Basketbol Federasyonu
Sinan Erdem Spor Salonu, Zuhuratbaba Mahallesi, Mustafa Sarıçiçek Bulvarı, No:6, 34147 Bakırköy, İSTANBUL, TÜRKİYE