Türkiye Basketbol Federasyonu

Şu an kullandığınız Internet Explorer bir çok modern web teknolojisini desteklememektedir. Bu sebeple sitemizi görüntülerken sorunlarla karşılaşabilirsiniz.
Google Chrome Mozilla Firefox veya Microsoft Edge gibi daha modern bir internet tarayıcı kullanmanızı öneririz.

12 DABO’nun Yıldızları Ankara’da

22.11.2019


Edirne’den Hakkari’ye Türkiye’nin 25 farklı ilinden 100 sporcu, en büyük tutkuları basketbol için Ankara’da bir araya geldiler. 

Türkiye Basketbol Federasyonu’nun Garanti BBVA sponsorluğunda organize ettiği Yıldızlar Şöleni’nin bu yıl 16'ncısı düzenleniyor. 

Geleceğin dev adamları ve perilerinin hünerlerini sergileme fırsatı bulduğu şölen ayrıca Türkiye’nin dört bir yanından gelen basketbolcuları bir araya getirerek, farklı kültürlerle tanışma imkanı da tanıyor.

2018 yılı itibariyle farklı bir anlayış ve misyonla içeriğinde büyük yenilikler yapılan 12 Dev Adam Basketbol Okulları’nda bu yıl bazı yenilikler uygulanıyor. 3x3 basketbolun geliştirilmesine yönelik ilk adım 12 DABO projesinde atıldı ve takımlar 3x3 turnuvası oynuyorlar. Yine tüm sporcular FIBA 3x3 sistemine kayıt edildiler. Sporcuların bireysel gelişimlerine yönelik çalışmalar yapılan organizasyonda ayrıca antrenör eğitim programları da var.

Yıldızlar Şöleni’nin ilk gününde öğle saatlerinde Ankara’ya varan kafileler, yapılan teknik toplantı ve kendileri için özel olarak hazırlanan formaları aldıktan sonra açılış töreni için salona geçtiler. 3x3 müsabakalarına göre düzenlenen salonda yerlerini alan kafileler, tören sonrasında hatır fotoğrafı çektirdiler.

Maçlar öncesinde tüm sporcular için seremoni düzenlenirken tüm sporcular tek tek isimleri anons edilerek sahaya çağırıldılar. Müzik eşliğinde oynadıkları maçlardan büyük keyif aldıkları yüzlerinden okunan sporcular, gün sonunda antrenörleriyle kısa toplantılar yaparak ikinci gün için dinlenmeye çekildiler.

Sosyal Medya Hesaplarımız

Mobil App İndir (Ücretsiz)

Türkiye Basketbol Federasyonu
TBF Binası 10. Yıl Caddesi 34020 Zeytinburnu | İstanbul