Türkiye Basketbol Federasyonu

Şu an kullandığınız Internet Explorer bir çok modern web teknolojisini desteklememektedir. Bu sebeple sitemizi görüntülerken sorunlarla karşılaşabilirsiniz.
Google Chrome Mozilla Firefox veya Microsoft Edge gibi daha modern bir internet tarayıcı kullanmanızı öneririz.

2. Kademe (D Kategori) Uygulama Eğitimi Ankara'da Düzenlendi

26.03.2021


18 Mart Perşembe günü başlayan 2. Kademe (D Kategori) Antrenör Kursu, 26 Mart Cuma günü sona erdi.

Üniversitelerin spor bilimleri alanında lisans eğitimi veren fakülte veya yüksekokullarının antrenörlük eğitimi bölümü dışındaki bölümlerde “Basketbol spor dalında en az iki dönem eğitim alarak mezun olanların” denklik başvurularına istinaden açılan uygulama eğitimi iki bölüm olarak düzenlenmiştir. Dünya genelinde yaşanan Kovid-19 pandemi sürecinin sebep olduğu sağlık şartları da göz önünde bulundurularak, uygulama eğitiminin, pandemi tedbirlerinin üst düzeyde alınabileceği Altındağ Spor Salonu’nda düzenlenmesi kararlaştırılmıştır.

İlk bölüm; adayların eğitim sürecini desteklemek amacıyla, 18-20 Mart tarihleri arasında TBF Akademi uzaktan eğitim platformu üzerinden düzenlenerek, “Basketbolda Özel Antrenman Bilgisi ve Testler” dersinin TBF Eğitim Kurulu Üyesi Dr. Seyfi Savaş, “Basketbolda İstatistik” dersinin OGM Ormanspor yardımcı antrenörü Ayberk Nayir ve “Basketbolda Eğitsel Oyunlar” dersinin ise TBF Öğreticiler Alt Kurul Üyesi Menderes Gümüşdal tarafından verilmesiyle tamamlanmıştır.

İkinci bölüm ise; 22-25 Mart tarihleri arasında “Teknik-Taktik” derslerinin yüz yüze eğitim şeklinde düzenlenerek, “Teknik-Taktik” dersinin savunma bölümünün TBF Öğreticiler Alt Kurul Üyesi Tamer Oyguç ve “Teknik-Taktik” dersinin hücum bölümünün TBF Öğreticiler Alt Kurul Üyesi Menderes Gümüşdal tarafından verilmesiyle sona ermiştir.

3 günü uzaktan eğitim, 5 günü ise yüz yüze eğitim metoduyla işlenen 2. Kademe (D Kategori) Uygulama Eğitimi, TBF Öğreticiler Alt Kurul Üyesi Hasan Özmeriç’in de katılımıyla, 26 Mart Cuma günü sahada yapılan uygulama sınavının ardından tamamlanmıştır.

Demo takımları: Etimesgut Belediyesi BSK – Türk Telekom SK

Sosyal Medya Hesaplarımız

Mobil App İndir (Ücretsiz)

Türkiye Basketbol Federasyonu
TBF Binası 10. Yıl Caddesi 34020 Zeytinburnu | İstanbul