Türkiye Basketbol Federasyonu

Şu an kullandığınız Internet Explorer bir çok modern web teknolojisini desteklememektedir. Bu sebeple sitemizi görüntülerken sorunlarla karşılaşabilirsiniz.
Google Chrome Mozilla Firefox veya Microsoft Edge gibi daha modern bir internet tarayıcı kullanmanızı öneririz.

3. Kademe (C Kategori) Uygulama Eğitimi Antalya’da Düzenlendi

26.10.2021


19 Ekim Salı günü Nirvana Cosmopolitan Hotel içerisinde yer alan Cosmos Sports Center’da başlayan 3. Kademe (C Kategori) Antrenör Kursu, 25 Ekim Salı günü sona erdi.

Eğitimin ilk bölümü “Basketbolda Özel Kondisyon ve Antrenman Metodları” dersinin Akdeniz Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Tahir Kılıç, “Basketbolda İstatistik ve Analiz” ve “Basketbolda Eğitsel Oyunlar” derslerinin TBF Öğreticiler Alt Kurul Üyesi Menderes Gümüşdal tarafından verilmesiyle tamamlanmıştır.

İkinci bölüm ise; “Teknik-Taktik” dersine ait hücum bölümünün TBF Eğitim Kurulu Üyesi Alaeddin Yakan, savunma bölümünün ise TBF Öğreticiler Alt Kurul Üyesi Ertuğrul Erdoğan tarafından verilmesiyle sona ermiştir.

Toplam 6 gün süren 3. Kademe (C Kategori) Uygulama Eğitimi, TBF Eğitim Kurulu Başkanı Aydın Örs ve TBF Eğitim Kurulu Genel Sekreteri Murat Özyer’in de katılımıyla, 25 Ekim Salı günü sahada yapılan uygulama sınavının ardından tamamlanmıştır.

Demo Takım: Antalya Basketbol GSK

Sosyal Medya Hesaplarımız

Mobil App İndir (Ücretsiz)

Türkiye Basketbol Federasyonu
TBF Binası 10. Yıl Caddesi 34020 Zeytinburnu | İstanbul