Türkiye Basketbol Federasyonu

Şu an kullandığınız Internet Explorer bir çok modern web teknolojisini desteklememektedir. Bu sebeple sitemizi görüntülerken sorunlarla karşılaşabilirsiniz.
Google Chrome Mozilla Firefox veya Microsoft Edge gibi daha modern bir internet tarayıcı kullanmanızı öneririz.

A Erkek Milli Takımımız Ukrayna’yı Mağlup Etti

11.08.2022


FIBA 2023 Dünya Kupası Elemeleri’nde mücadele eden ve FIBA 2022 Avrupa Şampiyonası’na katılacak olan A Erkek Milli Takımımız hazırlık müsabakasında Ukrayna’yı 96-70'lik skorla yendi.

Ay-yıldızlılarımız, İstanbul Sinan Erdem Spor Salonu’nda 12 Ağustos Cuma günü saat 20.00’de Slovenya ve 14 Ağustos Pazar günü saat 19.00’da Polonya ile karşı karşıya gelecek. Her iki müsabaka NTV’den naklen yayınlanacak.

İstanbul Sinan Erdem Spor Salonu’nda oynanan ve NTV’den naklen yayınlanan Ukrayna karşılaşmasını TBF Başkan Vekili Ömer Onan, TBF Yönetim Kurulu Üyeleri ve TBF yöneticileri takip etti.

Müsabakaya Buğrahan Tuncer, Cedi Osman, Furkan Korkmaz, Sadık Emir Kabaca ve Sertaç Şanlı beşiyle başlayan Ay-yıldızlılarımız, Ukrayna karşısında ilk yarıyı 49-29 önde tamamladı.

A Erkek Milli Takımımızda Cedi Osman 17, Alperen Şengün 15 ve Furkan Korkmaz 14 sayıyla oynadı. Ukrayna’da ise Artem Pustovyi 16 sayı kaydetti.

İstanbul’da seyircisiyle bir araya gelen Ay-yıldızlılarımızın hazırlık müsabakalarının biletlerine aşağıdaki adresten ulaşabilirsiniz:

Türkiye – Slovenya karşılaşmasına bilet satın almak için tıklayınız.

Türkiye  - Polonya karşılaşmasına bilet satın almak için tıklayınız.

Sosyal Medya Hesaplarımız

Mobil App İndir (Ücretsiz)

Türkiye Basketbol Federasyonu
Sinan Erdem Spor Salonu, Zuhuratbaba Mahallesi, Mustafa Sarıçiçek Bulvarı, No:6, 34147 Bakırköy, İSTANBUL, TÜRKİYE