Türkiye Basketbol Federasyonu

Şu an kullandığınız Internet Explorer bir çok modern web teknolojisini desteklememektedir. Bu sebeple sitemizi görüntülerken sorunlarla karşılaşabilirsiniz.
Google Chrome Mozilla Firefox veya Microsoft Edge gibi daha modern bir internet tarayıcı kullanmanızı öneririz.

A Kadın Milli Takımımız Avrupa Şampiyonası Hazırlıklarını Sürdürüyor

17.05.2021


17-27 Haziran 2021 tarihleri arasında İspanya ile Fransa'nın ortaklaşa düzenleyeceği FIBA 2021 Kadınlar Avrupa Şampiyonası’na katılacak A Kadın Milli Takımımız hazırlıklarına devam ediyor.

Herbalife Nutrition Kadınlar Basketbol Ligi'nde final serisinin tamamlanmasının ardından Fenerbahçe Öznur Kablo ve Galatasaray'da forma giyen oyuncular da milli takım kampına dahil oldu.

A Kadın Milli Takımımız Avrupa Şampiyonası hazırlıkları kapsamında 19 Mayıs Çarşamba günü Sırbistan’a gidecek. Ay-yıldızlılarımız 20 ve 21 Mayıs'ta Sırbistan ile ikili temas karşılaşmaları oynayacak.

Sırbistan'da oynayacağı maçların ardından Türkiye’de de iki hazırlık maçı yapacak olan millilerimiz, 25 Mayıs'ta saat 19.00'da Belarus ile 27 Mayıs’ta ise saat 16.00'da Rusya ile karşı karşıya gelecek. Müsabakalara Sinan Erdem Spor Salonu ev sahipliği yapacak.

Avrupa Şampiyonası’nda Bosna Hersek, Slovenya ve Belçika ile birlikte C Grubu’nda yer alacak ve maçlarını Fransa’nın Strasbourg kentinde oynayacak olan A Kadın Milli Takımımız, 17 Haziran Perşembe günü ilk maçında TSİ 19.00'da Slovenya ile karşılaşacak. Millilerimiz ikinci maçında 18 Haziran Cuma günü Bosna Hersek ile TSİ 13.00’te karşı karşıya gelirken, gruptaki son maçında ise 20 Haziran Pazar günü TSİ 16.00’da Belçika ile mücadele edecek.

Sosyal Medya Hesaplarımız

Mobil App İndir (Ücretsiz)

Türkiye Basketbol Federasyonu
TBF Binası 10. Yıl Caddesi 34020 Zeytinburnu | İstanbul