Türkiye Basketbol Federasyonu

Şu an kullandığınız Internet Explorer bir çok modern web teknolojisini desteklememektedir. Bu sebeple sitemizi görüntülerken sorunlarla karşılaşabilirsiniz.
Google Chrome Mozilla Firefox veya Microsoft Edge gibi daha modern bir internet tarayıcı kullanmanızı öneririz.

A Kadın Milli Takımımız Avrupa Şampiyonası İçin Sahaya Çıkıyor

14.06.2021


17-27 Haziran 2021 tarihleri arasında İspanya ile Fransa'nın ortaklaşa düzenleyeceği FIBA 2021 Kadınlar Avrupa Şampiyonası’nda ilk maçına bugün çıkıyor. Millilerimiz 14 Haziran Pazartesi günü saat 15.05'te İstanbul Havalimanı'ndan kalkan uçakla İsviçre'nin Basel kentine gitti. Ay-yıldızlılarımız Basel'den de turnuvada maçlarını oynayacağı Fransa'nın Strasbourg kentine geçti. 

Bosna Hersek, Slovenya ve Belçika ile birlikte C Grubu’nda yer alacak A Kadın Milli Takımımız, bugün ilk maçında Slovenya ile karşılaşacak. Mücadele TSİ 19.00’da başlayacak.

Millilerimiz 18 Haziran Cuma günü ikinci maçında Bosna Hersek ile TSİ 13.00’te karşı karşıya gelirken, gruptaki son maçında ise 20 Haziran Pazar günü TSİ 16.00’da Belçika ile mücadele edecek.

FIBA 2021 Kadınlar Avrupa Şampiyonası’nda dört grupta yer alan 16 takım arasından, grup aşamasını ilk sırada tamamlayan dört takım direkt olarak çeyrek finale yükselirken, gruplarını ikinci ve üçüncü sırada tamamlayan takımlar ise çapraz eşleşme ile belirlenecek maçlarda çeyrek finale çıkmak için karşılaşacak.

A Kadın Milli Takımımızın maç programı şu şekildedir:

17 Haziran Perşembe
19.00 TÜRKİYE - Slovenya

18 Haziran Cuma
13.00 TÜRKİYE - Bosna Hersek

20 Haziran Pazar
16.00 TÜRKİYE – Belçika

FIBA 2021 Kadınlar Avrupa Şampiyonası grupları ise şu şekilde:

A Grubu
İsveç
Belarus
İspanya
Slovakya

B Grubu
Karadağ
Sırbistan
İtalya
Yunanistan

C Grubu
TÜRKİYE
Bosna Hersek
Slovenya
Belçika

D Grubu
Fransa
Rusya
Çekya
Hırvatistan

Sosyal Medya Hesaplarımız

Mobil App İndir (Ücretsiz)

Türkiye Basketbol Federasyonu
TBF Binası 10. Yıl Caddesi 34020 Zeytinburnu | İstanbul