Türkiye Basketbol Federasyonu

Şu an kullandığınız Internet Explorer bir çok modern web teknolojisini desteklememektedir. Bu sebeple sitemizi görüntülerken sorunlarla karşılaşabilirsiniz.
Google Chrome Mozilla Firefox veya Microsoft Edge gibi daha modern bir internet tarayıcı kullanmanızı öneririz.

A Kadın Milli Takımımız İspanya’da Hazırlık Maçları Oynayacak

08.06.2021


17-27 Haziran 2021 tarihleri arasında İspanya ile Fransa'nın ortaklaşa düzenleyeceği FIBA 2021 Kadınlar Avrupa Şampiyonası’na katılacak A Kadın Milli Takımımız hazırlık maçları oynamak üzere İspanya’ya gitti. İspanya yolculuğu öncesinde son hazırlıklarını gerçekleştiren millilerimizin antrenmanını Türkiye Basketbol Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Hüseyin Beşok da takip etti. 

Millilerimiz, Valencia’da bugün TSİ 21.30’da İspanya ve yarın da TSİ 19.00’da İtalya ile karşı karşıya gelecek. Millilerimiz, 12 Haziran Cumartesi günü yurda dönerek çalışmalarını sürdürecek.

Diğer yandan A Kadın Milli Takımımızda Asena Yalçın, Harika Gözde Eldaş ve Manolya Kurtulmuş kadrodan çıkartıldı.

Avrupa Şampiyonası’nda Bosna Hersek, Slovenya ve Belçika ile birlikte C Grubu’nda yer alacak ve maçlarını Fransa’nın Strasbourg kentinde oynayacak olan A Kadın Milli Takımımız, 17 Haziran Perşembe günü ilk maçında TSİ 19.00'da Slovenya ile karşılaşacak. Millilerimiz ikinci maçında 18 Haziran Cuma günü Bosna Hersek ile TSİ 13.00’te karşı karşıya gelirken, gruptaki son maçında ise 20 Haziran Pazar günü TSİ 16.00’da Belçika ile mücadele edecek.

Sosyal Medya Hesaplarımız

Mobil App İndir (Ücretsiz)

Türkiye Basketbol Federasyonu
TBF Binası 10. Yıl Caddesi 34020 Zeytinburnu | İstanbul