Türkiye Basketbol Federasyonu

Şu an kullandığınız Internet Explorer bir çok modern web teknolojisini desteklememektedir. Bu sebeple sitemizi görüntülerken sorunlarla karşılaşabilirsiniz.
Google Chrome Mozilla Firefox veya Microsoft Edge gibi daha modern bir internet tarayıcı kullanmanızı öneririz.

Basketbol Gençler Ligi Final Heyecanı Yaşanacak

11.05.2023


Basketbol Gençler Ligi kızlar ve erkekler kategorilerinde play-off final müsabakaları 21 Mayıs Pazar günü İstanbul Sinan Erdem Spor Salonu’nda oynanacak.

BGL kızlar kategorisi finalinde Fenerbahçe ile BOTAŞ karşı karşıya gelecek. Ligde ilk kez finale yükselme başarısı gösteren Fenerbahçe ile ilk şampiyon BOTAŞ arasında oynanacak müsabaka saat 15.30’da başlayacak. Play-off yarı final eşleşmesinde Fenerbahçe, TED Ankara Kolejliler’i 2-0’lık seri sonunda geçerek finale yükseldi. BOTAŞ ise yarı finaldeki rakibi Emlak Konut karşısında seriyi 2-1 kazanarak final vizesi aldı. 

BGL kızlar kategorisi final mücadelesinin ardından erkekler kategorisinde şampiyonun belli olacağı karşılaşma oynanacak. Organizasyonun son şampiyonu Gaziantep Basketbol ile ilk şampiyon Anadolu Efes arasında oynanacak final müsabakanın başlama saati 18.30. Play-off yarı final eşleşmesinde Gelişim Koleji’ni 2-0 geçen Gaziantep Basketbol ve Beşiktaş’ı 2-0’lık seri sonunda geride bırakan Anadolu Efes, adını finale yazdırdı.

Sports TV ve TBF YouTube kanalından naklen yayınlanacak olan Basketbol Gençler Ligi kızlar ve erkekler kategorilerinin final müsabaka programı şu şekilde:
21 Mayıs Pazar
15.30 Fenerbahçe – BOTAŞ
18.30 Gaziantep Basketbol – Anadolu Efes

Sosyal Medya Hesaplarımız

Mobil App İndir (Ücretsiz)

Türkiye Basketbol Federasyonu
Sinan Erdem Spor Salonu, Zuhuratbaba Mahallesi, Mustafa Sarıçiçek Bulvarı, No:6, 34147 Bakırköy, İSTANBUL, TÜRKİYE