Türkiye Basketbol Federasyonu

Şu an kullandığınız Internet Explorer bir çok modern web teknolojisini desteklememektedir. Bu sebeple sitemizi görüntülerken sorunlarla karşılaşabilirsiniz.
Google Chrome Mozilla Firefox veya Microsoft Edge gibi daha modern bir internet tarayıcı kullanmanızı öneririz.

Basketbol Gençler Ligi Final Heyecanı Yaşanacak

13.05.2024


Basketbol Gençler Ligi kızlar ve erkekler kategorilerinde final müsabakaları 19 Mayıs Pazar günü Sinan Erdem Spor Salonu’nda oynanacak.

Sezon boyunca heyecana sahne olan Basketbol Gençler Ligi kızlar kategorisi final karşılaşması saat 13.00'te, Basketbol Gençler Ligi erkekler kategorisi final maçı ise saat 16.00'da başlayacak.

BGL kızlar kategorisi finalinde Fenerbahçe ile Emlak Konut karşı karşıya gelecek. Play-off yarı final eşleşmesinde Fenerbahçe, ÇBK Mersin’i 2-1’lik seri sonunda geçerek finale yükseldi. Emlak Konut ise yarı finaldeki rakibi Nesibe Aydın karşısında seriyi 2-0 kazanarak final vizesi aldı. 

BGL kızlar kategorisi final mücadelesinin ardından erkekler kategorisinde şampiyonun belli olacağı karşılaşma oynanacak. Organizasyonun son şampiyonu Anadolu Efes ile Beşiktaş arasında oynanacak final müsabakanın başlama saati 16.00. Play-off yarı final eşleşmesinde Gaziantep Basketbol’u 2-0 ile geçen Anadolu Efes ve Aliağa Petkimspor’u 2-0’lık seri sonunda geride bırakan Beşiktaş, adını finale yazdırdı.

TBF TV YouTube kanalından naklen yayınlanacak olan Basketbol Gençler Ligi kızlar ve erkekler kategorilerinin final müsabaka programı şu şekilde:

19 Mayıs Pazar
13.00 Emlak Konut - Fenerbahçe/ÇBK Mersin
16.00 Anadolu Efes – Beşiktaş

Sosyal Medya Hesaplarımız

Mobil App İndir (Ücretsiz)

Türkiye Basketbol Federasyonu
Sinan Erdem Spor Salonu, Zuhuratbaba Mahallesi, Mustafa Sarıçiçek Bulvarı, No:6, 34147 Bakırköy, İSTANBUL, TÜRKİYE