Türkiye Basketbol Federasyonu

Şu an kullandığınız Internet Explorer bir çok modern web teknolojisini desteklememektedir. Bu sebeple sitemizi görüntülerken sorunlarla karşılaşabilirsiniz.
Google Chrome Mozilla Firefox veya Microsoft Edge gibi daha modern bir internet tarayıcı kullanmanızı öneririz.

Basketbolcu Havuzu Tarama Programı 32 Ayrı İlde Basketbolcularla Buluştu

20.04.2019

Türkiye Basketbol Federasyonu tarafından "Basketbolcu Havuzu Tarama Programı", 30’dan fazla ayrı ilde basketbolcularla buluştu.


Türkiye Basketbol Federasyonu tarafından "Basketbolcu Havuzu Tarama Programı", 30’dan fazla ayrı ilde basketbolcularla buluştu.

Geçtiğimiz hafta sonu 7 farklı milli takım antrenör grubu, eş zamanlı olarak 27 ilde yapılan çalışmalar ve ölçümlerle toplamda 32 ildeki basketbolcuya direkt olarak ulaştı.

Erkek basketbolcu tarama programında şu ana kadar toplamda 42 ilde, 500’den fazla takıma ulaşıldı ve 2500’den fazla basketbolcu programa dahil oldu. Kızlarda ise 3 ilde, toplam 30 tane takıma ulaşıldı ve 200 basketbolcu programda yer aldı. Erkek taramalarının birinci etabı, toplamda 36 ilden basketbolcuların 14 farklı ilde Nisan ayında gerçekleştirilecek antrenmanlarla tamamlanacak.

Kızlarda basketbolcu tarama programının devamı, 24 Mart Pazar günü Bursa’da Nilüfer Tofaş Spor Salonu’nda gerçekleştirildi. Bu taramaya Bursa ve Yalova’dan 2006 doğumlu 45 ve 2005 doğumlu 30 basketbolcu katıldı.

Basketbolcu havuzu tarama programının bir sonraki erkek antrenmanı, 13-14 Nisan’da 14 farklı ilde gerçekleştirilecek. Kız basketbolcu havuzu tarama programı ise 07 Nisan 2019 Pazar günü Ankara Spor Salonu'nda (Küçük Salon) düzenlenecek. Taramaya, Ankara ilinden sisteme kaydolan 2005-2006 doğumlu lisanslı kız basketbolcular katılabilecek.

“Basketbolcu Havuzu Tarama Programı” hakkında detaylara ulaşmak için tıklayınız

Daha Fazla Haber Göster

Sosyal Medya Hesaplarımız

Mobil App İndir (Ücretsiz)

Türkiye Basketbol Federasyonu
TBF Binası 10. Yıl Caddesi 34020 Zeytinburnu | İstanbul