Türkiye Basketbol Federasyonu

Şu an kullandığınız Internet Explorer bir çok modern web teknolojisini desteklememektedir. Bu sebeple sitemizi görüntülerken sorunlarla karşılaşabilirsiniz.
Google Chrome Mozilla Firefox veya Microsoft Edge gibi daha modern bir internet tarayıcı kullanmanızı öneririz.

Bölge Şampiyonaları İlleri Belli Oldu

08.12.2023


2023-2024 sezonunda Yurt İçi Faaliyetleri kapsamında düzenlenecek Bölge Şampiyonaları’nın organize edileceği iller belirlendi. Altyapı Şampiyonalarının ilk kademesi olan Bölge Şampiyonaları bu sezon 51 farklı ilde düzenlenecek.

Geçtiğimiz sezon gerçekleştirilen statü değişikliği sonrasında Bölge Şampiyonaları “Kırmızı” ve “Beyaz” grup olarak iki farklı ilde düzenlenmeye başlandı. Bölge Şampiyonalarına katılacak takım sayısının 8 ve 8’den az olması durumunda şampiyonalar Kırmızı Grupta (tek ilde) düzenlenecek. Takım sayısının daha fazla olması durumunda ise takımların gruplara dağılımı TBF tarafından gerçekleştirilecek.

Bölge Şampiyonalarına katılacak takımlar yerel ligler sonuç bildirim tarihinde netleşecek. Şampiyonaların kura ve fikstürleri çevrimiçi yapılarak önceden ilan edilecek olup, Bölge Şampiyonalarının tek ilde düzenlenmesi durumunda dört, iki ilde düzenlenmesi durumunda ise iki takım Anadolu Şampiyonasına katılım hakkı kazanacak.

Anadolu ve Türkiye Şampiyonlarına ev sahipliği yapacak iller daha sonra ilan edilecek.

2023-2024 sezonu Yurt İçi Faaliyetleri Programına ulaşmak için tıklayınız.

Sosyal Medya Hesaplarımız

Mobil App İndir (Ücretsiz)

Türkiye Basketbol Federasyonu
Sinan Erdem Spor Salonu, Zuhuratbaba Mahallesi, Mustafa Sarıçiçek Bulvarı, No:6, 34147 Bakırköy, İSTANBUL, TÜRKİYE