Türkiye Basketbol Federasyonu

Şu an kullandığınız Internet Explorer bir çok modern web teknolojisini desteklememektedir. Bu sebeple sitemizi görüntülerken sorunlarla karşılaşabilirsiniz.
Google Chrome Mozilla Firefox veya Microsoft Edge gibi daha modern bir internet tarayıcı kullanmanızı öneririz.

Bölgesel Antrenör Gelişim Semineri Ankara’da Düzenlendi

22.08.2023


2023 yılı Eğitim Kurulu Faaliyet Programında yer alan Bölgesel Antrenör Gelişim Semineri, 19-20 Ağustos tarihleri arasında Ankara Spor Salonu’nda düzenlendi.

Geçtiğimiz günlerde vefat eden A Erkek Milli Takımımızın eski başantrenörlerinden ve Türkiye Basketbol Antrenörleri Derneği (TÜBAD) Onursal Başkanı Önder Seden’e saygı duruşu ile başlayan seminerin açılış konuşmasını Eğitim Kurulu Genel Sekreteri Murat Özyer gerçekleştirdi. 19 Ağustos Cumartesi günü 450’ye yakın E ve D kademe antrenörün katılım sağladığı seminerin ilk seansı TOFAŞ BGL Başantrenörü Cem Akdağ’ın “Hızlı Hücum Geliştirme Çalışmaları ve Pozisyonsuz Yarı Saha Hücum Düzeni - Princeton Offense” eğitimleri ile başladı. Can Sevim’in “1x0'dan 3x3'e Hücum ve Savunma Geliştirici Çalışmalar” konuşmasının ardından ise gün, Botaş SK Atletik Performans Antrenörü Özer Özeler’in “U14 ve alt yaş kategorilerinde topla koordinasyon ve kuvvet çalışmaları” eğitimi ile sonlandı.

20 Ağustos Pazar günü 600’e yakın C, B ve A kademe antrenörün katılım sağladığı seminerin ilk seansı Aliağa Petkim Başantrenörü Burak Gören’in “Hücum Sisteminin Oluşturulması ve Pick and Roll Hücumunda Çeşitli Yaklaşımlar” eğitimleri ile başladı. Botaş SK Atletik Performans Antrenörü Özer Özeler’in “Basketbolda Fonksiyonel Isınma Çalışmaları” konuşmasının ardından ise gün, Zafer Kalaycıoğlu’nun “Pick and Roll Savunmaları ve Transition Deffence” eğitimi ile sonlandı.

Toplamda 1000’in üzerinde antrenörün katılımı ve TED Ankara Kolejliler SK ile TOFAŞ SK altyapı takımlarının destekleriyle düzenlenen seminer 20 Ağustos Pazar günü sona erdi.

 

Sosyal Medya Hesaplarımız

Mobil App İndir (Ücretsiz)

Türkiye Basketbol Federasyonu
Sinan Erdem Spor Salonu, Zuhuratbaba Mahallesi, Mustafa Sarıçiçek Bulvarı, No:6, 34147 Bakırköy, İSTANBUL, TÜRKİYE