Türkiye Basketbol Federasyonu

Şu an kullandığınız Internet Explorer bir çok modern web teknolojisini desteklememektedir. Bu sebeple sitemizi görüntülerken sorunlarla karşılaşabilirsiniz.
Google Chrome Mozilla Firefox veya Microsoft Edge gibi daha modern bir internet tarayıcı kullanmanızı öneririz.

Bölgesel Antrenör Gelişim Semineri Antalya’da Düzenlendi

18.09.2023


2023 yılı Eğitim Kurulu Faaliyet Programında yer alan ve TÜBAD işbirliği ile düzenlenen Bölgesel Antrenör Gelişim Semineri, 16-17 Eylül 2023 tarihlerinde Nirvana Cosmopolitan Hotel bünyesindeki Cosmos Sports Center’da gerçekleştirildi.
 
16 Eylül Cumartesi günü 200’e yakın E ve D kademe antrenörün katılım sağladığı seminerin ilk seansı Pınar Karşıyaka SK Başantrenörü Ufuk Sarıca’nın “Transition Offense” eğitimi ile başladı. Anadolu Efes SK Yardımcı Antrenörü Serhan Aydanarığ’ın “Antrenman Öncesi Guard Oyuncularla Yapılan Çalışmalar” ve TBF Eğitim Kurulu Üyesi Hakan Yavuz’un “Motion Offense” adlı sunumlarının ardından gün, Anadolu Efes SK Başantrenörü Erdem Can’ın “Transition Defense” eğitimi ile sonlandı.
 
17 Eylül Pazar günü 200’e yakın C ve B kademe antrenörün katılım sağladığı seminerin ilk seansı TBF Eğitim Kurulu Üyesi Hakan Yavuz’un “2-1-2 Zone Defense” ve “Zone Offense” eğitimleri ile başladı. Seminerin ikinci ve son bölümü ise Süper Lig antrenörlerimizden Selçuk Ernak’ın “Yarı Saha Hücumunda Güncel Kombinasyonlar” eğitimi ile sonlandı.
 
Toplamda 400’e yakın antrenörün katılımı ve Antalya Gelişim Gençlik SK altyapı takımlarının destekleriyle düzenlenen seminer 17 Eylül Pazar günü sona erdi.

Sosyal Medya Hesaplarımız

Mobil App İndir (Ücretsiz)

Türkiye Basketbol Federasyonu
Sinan Erdem Spor Salonu, Zuhuratbaba Mahallesi, Mustafa Sarıçiçek Bulvarı, No:6, 34147 Bakırköy, İSTANBUL, TÜRKİYE