Türkiye Basketbol Federasyonu

Şu an kullandığınız Internet Explorer bir çok modern web teknolojisini desteklememektedir. Bu sebeple sitemizi görüntülerken sorunlarla karşılaşabilirsiniz.
Google Chrome Mozilla Firefox veya Microsoft Edge gibi daha modern bir internet tarayıcı kullanmanızı öneririz.

Erkekler Bölgesel Basketbol Ligi’ne Katılım Süreci 17 Şubat'ta Başlıyor

11.02.2020


Türkiye Basketbol Federasyonunun yıllık faaliyet programı dâhilinde 2019-2020 sezonu Erkekler Bölgesel Basketbol Ligi (EBBL) Mart-Haziran 2020 tarih aralığında düzenlenecek.

Büyük Erkekler kategorisinde her ilin birincisi olacak takım ile beraber İstanbul, Ankara ve İzmir illerinin lig birincileri, ikincileri ve üçüncüleri ile Bursa ilinin lig birincisi ve ikincisi katılım sürecindeki şartları yerine getirdikleri takdirde, EBBL müsabakalarına katılmaya hak kazanacak.

Türkiye genelinde Büyük Erkekler Ligi düzenleyen ve tamamlayan illerin sıralamalarını bildireceği son tarih, 14 Şubat 2020 olarak belirlendi. İl sıralamalarının TBF Altyapı Faaliyetleri Birimine bildirilmesinin bitişini takiben TBF Erkek Ligleri Direktörlüğü EBBL’ye katılım hakkı kazanan takımlar için katılım sürecini başlatacak. EBBL katılım süreci 17 Şubat 2020 tarihinde başlayacak olup, 28 Şubat 2020 tarihinde mesai bitiminde sonlanacaktır. EBBL’ye katılım sağlayacak takım sayısı netleştikten sonra EBBL statüsü ve takvimi ilan edilecektir.

Sosyal Medya Hesaplarımız

Mobil App İndir (Ücretsiz)

Türkiye Basketbol Federasyonu
TBF Binası 10. Yıl Caddesi 34020 Zeytinburnu | İstanbul