Eskişehir'in ev sahipliğinde düzenlenen Erkekler Federasyon Kupası finalinde Final Gençlik, Petkim Spor’u 97-95’lik skorla mağlup ederek şampiyonluğa ulaştı.
Eskişehir Teknik Üniversitesi Spor Salonu’nda oynanan karşılaşmanın ardından düzenlenen ödül töreninde şampiyonluğa ulaşan Final Gençlik’e kupa ve madalyalarını Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF) Yönetim Kurulu Üyesi Hüseyin Beşok ve Eskişehir Teknik Üniversitesi Rektörlüğü Prof. Dr. Tuncay Döğeroğlu takdim etti.
İkinci olarak turnuvayı tamamlayan Petkim Spor’a ise şiltini ve madalyalarını TBF Erkek Ligleri Direktör Yardımcısı Özgün Önver sundu.
Eskişehir Yenikent Şehit Anıl Gül Spor Salonu ve Eskişehir Teknik Üniversitesi Spor Salonu’nda oynanan maçlardan alınan sonuçlar şu şekilde:
Tarih
|
Saat
|
A Takım
|
B Takım
|
Skor
|
30.09.2019
|
13:00
|
Akhisar Belediyespor
|
Balıkesir Büyükşehir Belediyespor
|
79-75 |
30.09.2019
|
13:30
|
Petkim Spor
|
Bornova Belediyespor
|
76-61 |
30.09.2019
|
15:15
|
1881 Düzce Belediyespor
|
Final Gençlik
|
71-94 |
30.09.2019
|
15:45
|
Manisa Büyükşehir Belediye
|
Anadolu Basket
|
83-53 |
30.09.2019
|
17:30
|
Lokman Hekim Fethiye Belediye
|
Mamak Belediyesi
|
73-89 |
30.09.2019
|
18:00
|
Gemlik Basketbol
|
Merkezefendi Belediyesi
|
63-80 |
30.09.2019
|
19:45
|
Samsunspor
|
Konyaspor
|
51-70 |
30.09.2019
|
20:15
|
Bandırma Kırmızı
|
Yalova Spor
|
64-50 |
01.10.2019
|
13:00
|
Balıkesir Büyükşehir Belediyespor
|
1881 Düzce Belediyespor
|
69-73 |
01.10.2019
|
13:30
|
Bornova Belediyespor
|
Manisa Büyükşehir Belediye
|
76-80 |
01.10.2019
|
15:15
|
Final Gençlik
|
Akhisar Belediyespor
|
71-85 |
01.10.2019
|
15:45
|
Anadolu Basket
|
Petkim Spor
|
54-103 |
01.10.2019
|
17:30
|
Mamak Belediyesi
|
Samsunspor
|
88-61 |
01.10.2019
|
18:00
|
Merkezefendi Belediyesi
|
Bandırma Kırmızı
|
82-62 |
01.10.2019
|
19:45
|
Konyaspor
|
Lokman Hekim Fethiye Belediye
|
65-67 |
01.10.2019
|
20:15
|
Yalova Spor
|
Gemlik Basketbol
|
89-59 |
02.10.2019
|
13:00
|
1881 Düzce Belediyespor
|
Akhisar Belediyespor
|
72-74 |
02.10.2019
|
13:30
|
Manisa Büyükşehir Belediye
|
Petkim Spor
|
53-86 |
02.10.2019
|
15:15
|
Final Gençlik
|
Balıkesir Büyükşehir Belediyespor
|
78-86 |
02.10.2019
|
15:45
|
Bornova Belediyespor
|
Anadolu Basket
|
98-49 |
02.10.2019
|
17:30
|
Samsunspor
|
Lokman Hekim Fethiye Belediye
|
69-86 |
02.10.2019
|
18:00
|
Bandırma Kırmızı
|
Gemlik Basketbol
|
81-76 |
02.10.2019
|
19:45
|
Mamak Belediyesi
|
Konyaspor
|
72-73 |
02.10.2019
|
20:15
|
Merkezefendi Belediyesi
|
Yalova Spor
|
90-75 |
04.10.2019 |
13:00 |
Akhisar Belediyespor |
Konyaspor |
60-47 |
04.10.2019 |
15:15 |
Petkim Spor |
Bandırma Kırmızı |
60-54 |
04.10.2019 |
17:30 |
Mamak Belediyesi |
Final Gençlik |
91-109 |
04.10.2019 |
19:45 |
Merkezefendi Belediyesi |
Manisa Büyükşehir Belediye |
99-95 |
05.10.2019 |
15:15 |
Akhisar Belediyespor |
Petkim Spor |
89-90 |
05.10.2019 |
17:30 |
Final Gençlik |
Merkezefendi Belediyesi |
82-81 |
07.10.2019 |
17:30 |
Petkim Spor |
Final Gençlik |
95-97 |