Türkiye Basketbol Federasyonu

Şu an kullandığınız Internet Explorer bir çok modern web teknolojisini desteklememektedir. Bu sebeple sitemizi görüntülerken sorunlarla karşılaşabilirsiniz.
Google Chrome Mozilla Firefox veya Microsoft Edge gibi daha modern bir internet tarayıcı kullanmanızı öneririz.

FIBA, Altyapı Avrupa Şampiyonaları ile İlgili Kararı Mayıs Ayında Verecek

20.03.2021


FIBA Avrupa Yönetim Kurulu'nun 2019-2023 döneminin 12. toplantısı 19 Mart 2021 Cuma günü video konferans yoluyla gerçekleşti.

Toplantıda konuşulan konular arasında kurul üyeleri, 2021 yılında erkek ve kadınlarda düzenlenecek FIBA Avrupa Alt Yaş Turnuvaları'nın organizasyonu ve formatı ile ilgili nihai kararın; Tıp, Gençlik ve Müsabaka Komisyonları, ulusal federasyonlar ve ev sahibi şehirlerden geri bildirimler sonrasında Mayıs ayında gerçekleşecek yönetim kurulu toplantısında alınacağını onayladı. 

Kurula ayrıca şunlar sunuldu: 
•  FIBA 2023 Kadınlar ve FIBA 2025 Erkekler Avrupa Şampiyonaları için ev sahipliği sürecinin son durumu konuşuldu.
• FIBA Kadınlar EuroBasket 2021 ve FIBA EuroBasket 2022 için düzenlenen son elemelerin başarılı bir şekilde sonuçlanması hakkında kapsamlı raporlar.
• Kadınlar Euroleague sezonunun önemli ölçüde kısalmasına rağmen yeniden markalaşmasının ve standartlarının yükseltilmesinin ardından, önceki sezonlara kıyasla dijital alanda etkileyici şekilde büyümesiyle ilgili rakamlar.
• Mevcut sezonda güvenli merkezlerde oynanan FIBA Avrupa himayesindeki tüm kulüp müsabakalarının durumunun incelemesi.
• Basketbol Şampiyonlar Ligi 2020-2021 sezonu hakkında rapor.
• FIBA Avrupa’nın onayladığı 2020 sonu itibarıyla mali tablolar.

Kurul ayrıca, FIBA Avrupa 2021 Genel Kurulu'nun 2 Ekim 2021'e ertelendiğini onayladı. Etkinlik, Bosna Hersek'in başkenti Saraybosna’da düzenlenecek.

Sosyal Medya Hesaplarımız

Mobil App İndir (Ücretsiz)

Türkiye Basketbol Federasyonu
TBF Binası 10. Yıl Caddesi 34020 Zeytinburnu | İstanbul