Türkiye Basketbol Federasyonu

Şu an kullandığınız Internet Explorer bir çok modern web teknolojisini desteklememektedir. Bu sebeple sitemizi görüntülerken sorunlarla karşılaşabilirsiniz.
Google Chrome Mozilla Firefox veya Microsoft Edge gibi daha modern bir internet tarayıcı kullanmanızı öneririz.

Herbalife Nutrition Basketbol Süper Ligi’nde 2020-2021 Sezonunun Fikstürü Belli Oldu

25.08.2020


Herbalife Nutirition Kadınlar Basketbol Süper Ligi’nde yeni sezon fikstürü belirlendi.

Sinan Erdem Spor Salonu’nda gerçekleştirilen ve Tivibu Spor’un yanı sıra Türkiye Basketbol Federasyonu’nun (TBF) YouTube kanalından da canlı yayınlanan kura çekimine; TBF CEO’su Ömer Onan, TBF Kadın Ligleri Müdürü Murat Tümer, TBF yöneticileri ve kulüp temsilcileri katıldı.

Kura çekiminde konuşan TBF CEO’su Ömer Onan, “Kimsenin beklemediği bir salgın nedeniyle tüm dünya basketboldan uzak kaldı. Liglerimizi, kulüplerimizle de görüşerek sonlandırmak durumunda kaldık. Tüm bu süreçte yeniden basketbola dönmek için tüm çalışmaları gerçekleştirdik. Pandeminin etkilerini hala hissetmeye devam ediyoruz. Bu şartlar altında sağlıklı bir geri dönüş yapabilmek için kapsamlı bir protokol hazırladık. Bu protokolde özellikle testler ciddi bir maliyet taşıyacak. Bu maliyeti düşürmek için uğraşıyoruz. Bize ilk olarak test ücretinin 110 TL olduğu bildirildi ancak şimdi bu ücret 250 TL’ye yükseldi. Bakanlıklarımızla görüşerek bu maliyeti düşürmek istiyoruz. En büyük amacımız ve temennimiz her zamanki formatta liglerimizi oynatmak. Biz bütün senaryoları hazırladık ve bu senaryoları protokolümüzde belirttik. Liglerimizi seyircili oynatmayı da çok istiyoruz. Basketbol her zaman seyirci ile daha güzel bir spor oluyor ama tabii ki elimizde olmayan bir durum. Yine bakanlıklarımızla görüşeceğiz. En azından yüzde elli seyirci ile oynayabilmek en büyük dileğimiz. Umarım kıran kırana mücadele ile geçen basketbol dolu bir sezon geçiririz.” dedi.

3 Ekim 2020’de başlayacak Herbalife Nutrition Basketbol Süper Ligi’nde yeni sezonun fikstürüne ulaşmak için tıklayınız.

 

Sosyal Medya Hesaplarımız

Mobil App İndir (Ücretsiz)

Türkiye Basketbol Federasyonu
TBF Binası 10. Yıl Caddesi 34020 Zeytinburnu | İstanbul