Türkiye Basketbol Federasyonu

Şu an kullandığınız Internet Explorer bir çok modern web teknolojisini desteklememektedir. Bu sebeple sitemizi görüntülerken sorunlarla karşılaşabilirsiniz.
Google Chrome Mozilla Firefox veya Microsoft Edge gibi daha modern bir internet tarayıcı kullanmanızı öneririz.

İzmit Belediyespor FIBA Kadınlar Euroleague'de Gruplara Kaldı

28.10.2020


FIBA Kadınlar Euroleague eleme müsabakasında İzmit Belediyespor, Macaristan temsilcisi Aluinvent DVTK Miskolc'u 85-68 yendi.

Mücadelenin ilk yarısını 40-32 önde tamamlayan İzmit Belediyespor’da Clarissa Dos Santos ile Erica Wheeler 20’şer sayı kaydederken, Milica Jovanovic 18 ve Elif Emirtekin de 10 sayıyla maçı tamamladı. Aluinvent DVTK Miskolc'da ise Kristine Vitola 20 sayıyla mücadeleyi noktaladı.

İzmit Belediyespor bu sonuçla adını gruplara yazdırdı. Temsilcimizin mücadele edeceği A Grubu'nda Rusya'dan Dinamo Kursk ve Nadezhda ile İspanya'dan Perfumerias Avenida ekipleri bulunuyor. Aluinvent DVTK Miskolc ise FIBA Kadınlar Eurocup’ta yoluna devam edecek.

Salon: Şehit Polis Recep Topaloğlu
Hakemler: Jasmina Juras (Sırbistan), Ventsislav Velikov (Bulgaristan), Marko Vuckovic (Slovenya)
Aluinvent DVTK Miskolc: Kanyasi 16, Kiss 6, Toth 2, Medgyessy 14, Mokango 6, Pusztai 2, Vitola 20, Aho 2, Frindt, Vukov
İzmit Belediyespor: Dos Santos 20, Gülşah Duman 3, Elif Emirtekin 10, Kübra Erat 7, Jovanovic 18, Siksniute 7, Wheeler 20, İpek Garip, Saadet Aysu Keskin, Defne Melissa Paylar, Miray Şahin, Çağla Nur Uzundurukan 
1. Periyot: 17-19
Devre: 32-40
3. Periyot: 46-64

Sosyal Medya Hesaplarımız

Mobil App İndir (Ücretsiz)

Türkiye Basketbol Federasyonu
TBF Binası 10. Yıl Caddesi 34020 Zeytinburnu | İstanbul