Türkiye Basketbol Federasyonu

Şu an kullandığınız Internet Explorer bir çok modern web teknolojisini desteklememektedir. Bu sebeple sitemizi görüntülerken sorunlarla karşılaşabilirsiniz.
Google Chrome Mozilla Firefox veya Microsoft Edge gibi daha modern bir internet tarayıcı kullanmanızı öneririz.

Kadınlar Türkiye Kupası’nda Şampiyon Fenerbahçe Öznur Kablo

07.03.2020


Kadınlar Türkiye Kupası final mücadelesinde Fenerbahçe Öznur Kablo, İzmit Belediyespor’u 77-61’lik skorla mağlup ederek şampiyonluğa ulaştı.

Adana’da Atatürk Spor Salonu’nda oynanan ve Tivibu Spor’dan da naklen yayınlanan mücadeleyi Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF) Yönetim Kurulu Üyeleri, TBF CEO’su Ömer Onan ve TBF yetkilileri de takip etti.

Mücadeleye Fenerbahçe Öznur Kablo, Olcay Çakır Turgut, Cecilia Zandalasini, Tuğçe Canıtez, Elizabeth Williams ve Kiah Stokes, İzmit Belediyespor Courtney Williams, Gizem Yavuz, Sasa Cado, Özge Kavurmacıoğlu ve Kristine Anigwe beşiyle başladı.

Karşılaşmanın ilk yarısını 33-30 önde tamamlayan Fenerbahçe Öznur Kablo’da Alina Iagupova 22, Cecilia Zandalasini 15 ve Chelsea Gray 12 sayıyla oynadı. İzmit Belediyespor’da ise Courtney Williams 28, Kristine Anigwe 19 ve Gizem Yavuz 8 sayıyla mücadeleyi noktaladı.

Kadınlar Türkiye Kupası’nda şampiyonluğa ulaşan Fenerbahçe Öznur Kablo’ya şampiyonluk kupası ve madalyalarını Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, TBF Yönetim Kurulu Üyesi Serhan Antalyalı ve TBF CEO’su Ömer Onan sundu.

Kupa mücadelesinde final oynama başarısı gösteren İzmit Belediyespor’a ikincilik madalyaları ile finalist şiltini, İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet ve TBF Yönetim Kurulu Üyesi Resul Kerse takdim etti.

Final maçının en değerli oyuncusu olan Fenerbahçe Öznur Kablo oyuncusu Tuğçe Canıtez’e ödülünü, TBF Yönetim Kurulu Üyesi Aydın Şerbetçioğlu sundu.

Mücadelenin hakemleri Sami Özel, Turgut Işık ve Tolga Edis’e TBF Adana İl Temsilcisi Abdullah Kutlu plaketlerini verdi.

Sosyal Medya Hesaplarımız

Mobil App İndir (Ücretsiz)

Türkiye Basketbol Federasyonu
TBF Binası 10. Yıl Caddesi 34020 Zeytinburnu | İstanbul