Türkiye Basketbol Federasyonu

Şu an kullandığınız Internet Explorer bir çok modern web teknolojisini desteklememektedir. Bu sebeple sitemizi görüntülerken sorunlarla karşılaşabilirsiniz.
Google Chrome Mozilla Firefox veya Microsoft Edge gibi daha modern bir internet tarayıcı kullanmanızı öneririz.

TB2L'de 2023-2024 Sezonu Kurası Çekildi

21.09.2023


Türkiye Basketbol İkinci Ligi’nde (TB2L) 2023-2024 sezonu kura çekimi gerçekleştirildi.

İstanbul Sinan Erdem Spor Salonu’nda düzenlenen ve Türkiye Basketbol Federasyonu’nun (TBF) YouTube kanalından da canlı yayınlanan kura çekimine; TBF Genel Sekreteri Dr. Serhan Antalyalı, TBF Yöneticileri ve kulüp temsilcileri katıldı.

Açılış konuşmasını gerçekleştiren TBF Genel Sekreteri Dr. Serhan Antalyalı, “Bizim için çok önemli olan TB2L, üst ligelere oyuncu yetiştiren önemli bir mecra. 16 farklı şehirden 32 takımın mücadele edeceği ligde mücadele edecek olan tüm takımlara sakatlıksız ve başarılarla dolu bir sezon diliyorum.” ifadelerini kullandı.

TBF Erkek Ligleri Sorumlusu Oktay Yılmaz ise “Geçtiğimiz yıl ligimizde mücadele eden takımlarımızda yer alan yönetici, antrenör ve sporcularla sezonumuzu tamamladık. Emeği geçen herkese bu uyumlu çalışmaları için teşekkür ediyorum. Ayrıca ligimize yeni katılan ekiplerimizle birlikte tüm takımlarımıza başarılar diliyorum.” dedi.

16 farklı şehirden 32 takımın mücadele edeceği TB2L’de 2023-2024 sezonunda 4 farklı grupta oynanacak olan müsabakalar 3-6 Kasım 2023 tarihinde başlayacak olup 1-4 Mart 2024 tarihinde tamamlanacaktır. Play-off müsabaka programı daha sonra ilan edilecektir.

TB2L'de yeni sezon fikstürleri ise aşağıdaki gibidir:
TB2L gruplarına ulaşmak için tıklayınız.
A Grubu
B Grubu
C Grubu
D Grubu

Sosyal Medya Hesaplarımız

Mobil App İndir (Ücretsiz)

Türkiye Basketbol Federasyonu
Sinan Erdem Spor Salonu, Zuhuratbaba Mahallesi, Mustafa Sarıçiçek Bulvarı, No:6, 34147 Bakırköy, İSTANBUL, TÜRKİYE