Türkiye Basketbol Federasyonu

Şu an kullandığınız Internet Explorer bir çok modern web teknolojisini desteklememektedir. Bu sebeple sitemizi görüntülerken sorunlarla karşılaşabilirsiniz.
Google Chrome Mozilla Firefox veya Microsoft Edge gibi daha modern bir internet tarayıcı kullanmanızı öneririz.

TBF Başkanı Hidayet Türkoğlu’ndan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Mesajı

22.04.2021


Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Hidayet Türkoğlu, yayımladığı mesajla 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı kutladı.

Türkoğlu mesajında şu ifadeleri kullandı:

“23 Nisan 1920’de, Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin kurulması, tarihimiz için bir dönüm noktası niteliği taşımaktadır. Gazi meclisimiz 101 yıl önce olduğu gibi bugün de demokrasimizin ve bağımsızlığımızın garantisidir.

Egemenliğin kayıtsız şartsız millete geçtiği bu anlamlı gün, aynı zamanda Atatürk’ün dünya çocuklarına bayram olarak hediye ettiği gurur ve coşku günüdür. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, bütün dünya çocukları arasında sevgi, dostluk ve kardeşlik bağları oluşturmak; gelecekte tüm insanların barış içinde yaşayacakları bir dünyaya katkıda bulunma inancı taşımaktadır.

Bu düşüncelerle; milletimizin ve tüm çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere bu toprakları bizlere vatan olarak emanet eden bütün şehit ve gazilerimizi saygı ve minnetle anıyorum.”

Hidayet Türkoğlu
Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı

Sosyal Medya Hesaplarımız

Mobil App İndir (Ücretsiz)

Türkiye Basketbol Federasyonu
TBF Binası 10. Yıl Caddesi 34020 Zeytinburnu | İstanbul