Türkiye Basketbol Federasyonu

Şu an kullandığınız Internet Explorer bir çok modern web teknolojisini desteklememektedir. Bu sebeple sitemizi görüntülerken sorunlarla karşılaşabilirsiniz.
Google Chrome Mozilla Firefox veya Microsoft Edge gibi daha modern bir internet tarayıcı kullanmanızı öneririz.

TBF Başkanı Hidayet Türkoğlu, Türk Telekom’un CEO’su Ümit Önal ile Birlikte İlk 5G Yayınını İzledi

02.02.2020


Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF) Başkanı Hidayet Türkoğlu ve Türk Telekom CEO’su Ümit Önal, Türk Telekom’un canlı 5G test şebekesi üzerinden aktarılan canlı yayın ve 360 derece görüş açısıyla Fenerbahçe Beko – Türk Telekom maçını takip ettiler.

Ümraniye Türk Telekom Teknoloji Merkezi’nde gerçekleşen etkinlik Türkiye’nin ilk 5G canlı maç yayını olarak da tarihe geçti.

Etkinliğin ardından konuşan TBF Başkanı Hidayet Türkoğlu, “Bugün tarihi bir olaya tanıklık ettiğimiz için herkes gibi bizler de heyecanlıyız. Türk Telekom’u, teknolojiyi hayatımıza entegre etmekteki başarısı ve yatırımları için tebrik ediyorum. Türkiye’nin ilk 5G canlı maç yayını deneyimini bir basketbol müsabakasında yaşamak camiamız adına mutluluk verici olmuştur. Federasyon olarak bütün sponsorlarımız ve yayıncı kuruluşumuz Tivibu ile karşılıklı güvene dayanan dostane ilişkilerimiz var. Bu anlamda, Türk Telekom CEO’su Sayın Ümit Önal’a teşekkür ediyoruz. Bir spor müsabakasının en kilit unsuru seyircidir. Seyircinin deneyimini ve seyir zevkini artıracak her türlü adımın geri dönüşü de mutlaka olumlu olacaktır. Türkiye Basketbol Federasyonu olarak, basketbolumuzun seyir zevkini artıracak her türlü gelişmeyi destekliyoruz. 5G canlı maç yayını deneyimi bu tecrübeyi bambaşka bir yere taşımıştır. Türk sporunun kalitesini yükseltmekte teknolojinin gücünü kullanan Türk Telekom’u kutluyorum.” İfadelerini kullandı.

Türk Telekom CEO’su Ümit Önal ise, “Bugün burada tarihi bir güne tanıklık ettik. 5G teknolojisinin spor yayınlarında kullanımı, sporseverlere yepyeni bir kullanıcı deneyimi yaşatacak. Çok düşük gecikme ile yüksek hızda video aktarımına olanak tanıyan 5G canlı yayın teknolojisiyle, tuttuğunuz takımın maçlarını artık maça gitmeden sahadaymış gibi canlı olarak izlemek mümkün olacak. Bugün burada Türkiye’nin ilk gerçek anlamda 5G canlı maç yayınını gerçekleştirerek eşsiz bir 5G deneyimi yaşamış olduk. Türk Telekom olarak, 5G ile ilgili hazırlıklarımızı son hız sürdürürken bir yandan da 5G teknolojisinin kabiliyetlerini deneyimletmeye devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

Sosyal Medya Hesaplarımız

Mobil App İndir (Ücretsiz)

Türkiye Basketbol Federasyonu
TBF Binası 10. Yıl Caddesi 34020 Zeytinburnu | İstanbul