Türkiye Basketbol Federasyonu

Şu an kullandığınız Internet Explorer bir çok modern web teknolojisini desteklememektedir. Bu sebeple sitemizi görüntülerken sorunlarla karşılaşabilirsiniz.
Google Chrome Mozilla Firefox veya Microsoft Edge gibi daha modern bir internet tarayıcı kullanmanızı öneririz.

TBF Yönetici Eğitimi 2023 Yılı 2. Dönemi Başladı

06.09.2023


Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF) tarafından, basketbol kulüplerinde çalışmaya aday veya çalışan yöneticilerin kapasitelerini en üst düzeye çıkarabilmek amacıyla, ulusal ve uluslararası standartlar göz önünde bulundurularak hazırlanan 1. Kademe (C Kategorisi), 2. Kademe (B Kategorisi), 3. Kademe (A Kategorisi) yönetici eğitimleri kayıtları başladı.

Yönetici Eğitimi 2023 Yılı 2. Dönemi’ne kayıtlar 04 Eylül 2023 tarihinde başladı. Programın internet ortamında gerçekleşecek kayıtları 15 Eylül 2023 tarihinde tamamlanacaktır. Eğitim içeriği ve vize sınavına erişim 18 Eylül 2023 tarihine kadar devam edecektir.

TBF Akademi’de uzaktan eğitimlerini tamamlayan yönetici adayları 22 Eylül 2023 tarihinde İstanbul’da gerçekleşecek olan yüz yüze eğitimlerinin ardından 23 Eylül 2023 tarihinde final sınavına gireceklerdir. Yönetici Talimatının 22’nci maddesine istinaden yüz yüze eğitimin devam zorunluluğu bulunmaktadır. Final sınavına, 18.09.2023 saat 16.00’e kadar vize sınavını tamamlamış olan adaylar katılabilecektir.

TBF Akademi’de yönetici alanı ve diğer alanlarda devam eden üyeliği olan kişiler kendi profil sayfalarına giriş yaptıktan sonra profil alanlarında yer alan “Yeni Başvuru” sekmesine tıklayarak başvurularını yapabilirler.

Bu eğitim programı, TBF tarafından Bahçeşehir Üniversitesi (BAU) ile yapılan iş birliği kapsamında, üniversite bünyesinde hizmet veren Sürekli Eğitim Merkezi ve Uzaktan Eğitim Birimi’nin desteği ile gerçekleşmektedir.

Yönetici Sertifikası Hakkında

2020-2021 sezonundan itibaren kulüplerde görev alacak kişiler için yönetici sertifika zorunluluğu getirilmiştir. Bununla birlikte kulüpler, bünyesinde çalışan yöneticilerle sözleşme yapmak zorundadır.

TBF tarafından yönetici belgesi alarak akredite olmuş kişilerin 2023-2024 sezonunda sahaya çıkış işlemi yapabilmeleri için, ilgili sezonu kapsayan seminerlere katılarak vize işlemlerini gerçekleştirmeleri gerekmektedir. 3. Basketbol Yönetici Gelişim Semineri ile gerekli duyuruları önümüzdeki günlerde TBF Akademi sitesi üzerinden gerçekleşecektir.

Yönetici belgesi kategori arası geçiş şartları için tıklayınız. 

Eğitim takvimi için tıklayınız.

Yönetici talimatına buradan ulaşabilirsiniz.

Ön başvuru için tıklayınız.

Sosyal Medya Hesaplarımız

Mobil App İndir (Ücretsiz)

Türkiye Basketbol Federasyonu
Sinan Erdem Spor Salonu, Zuhuratbaba Mahallesi, Mustafa Sarıçiçek Bulvarı, No:6, 34147 Bakırköy, İSTANBUL, TÜRKİYE