Türkiye Basketbol Federasyonu

Şu an kullandığınız Internet Explorer bir çok modern web teknolojisini desteklememektedir. Bu sebeple sitemizi görüntülerken sorunlarla karşılaşabilirsiniz.
Google Chrome Mozilla Firefox veya Microsoft Edge gibi daha modern bir internet tarayıcı kullanmanızı öneririz.

TBF Yönetici Eğitimi 2024 Yılı 1. Dönemi Başlıyor

27.05.2024


Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF) tarafından, basketbol kulüplerinde çalışmaya aday veya çalışan yöneticilerin kapasitelerini en üst düzeye çıkarabilmek amacıyla, ulusal ve uluslararası standartlar göz önünde bulundurularak hazırlanan yönetici eğitimlerinin kayıtları başlıyor.

TBF Yönetici Eğitimi 2024 Yılı 1. Dönemi 1. Kademe (C Kategorisi), 2. Kademe (B Kategorisi), 3. Kademe (A Kategorisi) Yönetici Eğitimi 2024 Yılı 1. Dönemi’ne ön başvurular 27 Mayıs 2024 tarihinde başlayacaktır. Programın internet ortamında gerçekleşecek ön başvuruları 7 Haziran 2024 tarihinde tamamlanacaktır. Ön başvuruların tamamlanmasının ardından, onaylanan kişilerin ilgili alanların eğitim içeriklerine kayıtları 11-25 Haziran 2024 tarihleri arasında gerçekleştirilecektir.

TBF Akademi’de uzaktan eğitimlerini tamamlayan yönetici adayları 19 Temmuz 2024 tarihinde İstanbul’da gerçekleşecek olan yüz yüze eğitimlerinin ardından 20 Temmuz 2024 tarihinde final sınavına gireceklerdir. Yönetici Talimatının 22’nci maddesine istinaden yüz yüze eğitimin devam zorunluluğu bulunmaktadır. Final sınavına, 10.07.2024 saat 16.00’ya kadar vize sınavını tamamlamış olan adaylar katılabilecektir.

TBF Akademi’de yönetici alanı ve diğer alanlarda devam eden üyeliği olan kişiler kendi profil sayfalarına giriş yaptıktan sonra profil alanlarında yer alan “Yeni Başvuru” sekmesine tıklayarak başvurularını yapabilirler.

Yönetici Sertifikası Hakkında

Bu eğitim programı, TBF tarafından Bahçeşehir Üniversitesi (BAU) ile yapılan iş birliği kapsamında, üniversite bünyesinde hizmet veren Sürekli Eğitim Merkezi ve Uzaktan Eğitim Birimi’nin desteği ile gerçekleşmektedir.

2020-2021 sezonundan itibaren kulüplerde görev alacak kişiler için yönetici sertifika zorunluluğu getirilmiştir. Bununla birlikte kulüpler, bünyesinde çalışan yöneticilerle sözleşme yapmak zorundadır.

TBF tarafından yönetici belgesi alarak akredite olmuş kişilerin 2024-2025 sezonunda sahaya çıkış işlemi yapabilmeleri için, ilgili sezonu kapsayan seminerlere katılarak vize işlemlerini gerçekleştirmeleri gerekmektedir. 4. Uluslararası Basketbol Yönetici Semineri ile ilgili duyurular önümüzdeki günlerde TBF Akademi sitesi üzerinden duyurulacaktır.

Yönetici belgesi kategori arası geçiş şartları için tıklayınız.

Eğitim takvimi için tıklayınız.

Yönetici Talimatı için tıklayınız.

Ön başvuru için tıklayınız.

 

Sosyal Medya Hesaplarımız

Mobil App İndir (Ücretsiz)

Türkiye Basketbol Federasyonu
Sinan Erdem Spor Salonu, Zuhuratbaba Mahallesi, Mustafa Sarıçiçek Bulvarı, No:6, 34147 Bakırköy, İSTANBUL, TÜRKİYE