Türkiye Basketbol Federasyonu

Şu an kullandığınız Internet Explorer bir çok modern web teknolojisini desteklememektedir. Bu sebeple sitemizi görüntülerken sorunlarla karşılaşabilirsiniz.
Google Chrome Mozilla Firefox veya Microsoft Edge gibi daha modern bir internet tarayıcı kullanmanızı öneririz.

TBL Katılım Daveti Duyurusu

27.07.2023


2023 – 2024 sezonunda Türkiye Basketbol Ligi (TBL)ne katılma süresinin dolmasının ardından, ligde takım sayısında oluşan eksilmenin giderilmesi adına Sözleşmeli Basketbol Ligleri Yönetim Esasları Talimatı'nın 10.3. maddesi çerçevesinde ve talimatta belirtilen kriterler esas alınmak suretiyle TBF Yönetim Kurulu'nun seçimiyle lige davet yapılabilecektir.

Bu doğrultuda TBLye katılmak isteyen kulüplerimizin aşağıda belirtilen koşulları yerine getirerek istenen evrakları en geç 3 Ağustos 2023 Perşembe günü mesai saati bitimine kadar Erkek Ligleri Direktörlüğü’ne teslim etmeleri gerekmektedir.

2023 – 2024 Sezonu Türkiye Basketbol Ligi Ön Başvuru Evrakları

 

1. 30 Haziran 2024 tarihine kadar geçerli Türkiyede faaliyet gösteren bankalar tarafından Türkiye Basketbol Federasyonu lehine düzenlenmiş 2.000.000,00 TLlik teminat mektubu veya TBF hesabına ilgili tutarın dönem sonunda iade edilmek üzere yatırılması,

2. Katılım bedeli olan 400.000 TLnin ödendiğine dair banka dekontu,

3. Müsabakaların oynanacağı salonların yönetimi ile yapılmış olan protokol,

4. 2022- 2023 sezonunda sporcu ve antrenörlerine borcunun bulunmadığına dair beyan,

5. Kulübün yetkili(ler)sinin yazışma, tescil lisans işlemlerinde ve sözleşme imzalamaya transfer görüşmesi yapmaya yetkilendirildiğini belgeleyen kulüp imza sirküleri,

6. Kulüp imza sirkülerinin ibraz edilemediği durumlarda ise; Kulüp yetkilisinin/yetkililerinin yazışma, tescil, lisans işlemleri, sözleşme imzalama, transfer görüşmesi yapma konularında yetkilendirildiğini gösteren yeni dönem için alınmış Kulüp Yönetim Kurulu kararının noter tasdikli sureti ve Kulüp yetkilisinin/yetkililerinin yeni dönem için alınmış noter tasdikli imza beyannamesi,

7. Kulüp antetli kağıdına yazılmış ve yetkili kişi(ler) tarafından imzalanmış taahhütname metni,

8. Kulüp Bilgi Formu,

9. Takım logosu,

10. Kulüp Başkanı ve Yönetim Kurulu Üyeleri bildirir liste.  

 

Not:

a.Takımınızın lige katılımının sağlanabilmesi için Kulübünüzün Türkiye Basketbol Federasyonuna borcunun bulunmaması gerekmektedir.

b.Kulübünüz tarafından doldurulması gereken matbu evraklara http://www.tbf.org.tr/dokumanlar bağlantısından Lige Katılım Evrakları bölümünden ulaşabilirsiniz.

c.Kulüp Bilgi Formu ile istenen dijital dokümanları; [email protected]” adresine e-posta olarak gönderebilir, http://www.wetransfer.com internet sitesi aracılığı ile paylaşabilirsiniz.

d.Lige katılım başvurunuz kabul edilmediği takdirde teminat mektubunuz ve katılım bedeli iade edilecektir.

Sosyal Medya Hesaplarımız

Mobil App İndir (Ücretsiz)

Türkiye Basketbol Federasyonu
Sinan Erdem Spor Salonu, Zuhuratbaba Mahallesi, Mustafa Sarıçiçek Bulvarı, No:6, 34147 Bakırköy, İSTANBUL, TÜRKİYE