Türkiye Basketbol Federasyonu

Şu an kullandığınız Internet Explorer bir çok modern web teknolojisini desteklememektedir. Bu sebeple sitemizi görüntülerken sorunlarla karşılaşabilirsiniz.
Google Chrome Mozilla Firefox veya Microsoft Edge gibi daha modern bir internet tarayıcı kullanmanızı öneririz.

Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Hidayet Türkoğlu, Spor Kulüpleri ve Federasyonları Çalıştayı’na Katıldı

15.01.2020


Gençlik ve Spor Bakanlığı’nca, Ankara'da düzenlenen Spor Kulüpleri ve Federasyonları Çalıştayı'nın üçüncü gününde, Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı (TBF) Hidayet Türkoğlu da yer aldı.

Ankara’da 13 Ocak Pazartesi günü başlayan ve beş gün sürecek olan çalıştayın üçüncü gününün ardından açıklamalarda bulunan TBF Başkanı Hidayet Türkoğlu, federasyon olarak mali anlamda büyük gelişimler gösterdiklerini ifade ederken, “TBF yönetimi olarak göreve geldikten sonra, üç sene içerisinde gerek mali anlamda gerek operasyonlar anlamında büyük bir gelişim sağladık. Sponsorluklarımız büyük ölçüde arttı. Bizimle bu yolda yürüyen iş ortaklarımıza ve sponsorlarımıza ne kadar teşekkür etsek azdır. Şu anki bütün partnerlerimiz operasyonlarımızdan çok memnunlar. Biz olaylara tek taraflı bakmayan bir federasyonuz. İki kurum birbirine daha fazla nasıl değer katabilir diye düşünen bir yapımız var. Bu anlamda üç sene içerisinde 20’ye yakın yeni sponsoru basketbolumuza kazandırdık ve rakamlarımızı istediğimiz noktaya getirdik.” şeklinde konuştu.

Spor Kulüpleri ve Federasyonları Çalıştayı'nın tüm federasyonlar için yararlı olacağına değinen Türkoğlu, “Biz kendi ayakları üzerinde durabilen ve gerçekten de çok iyi işler yapan bir federasyonuz. Burada TBF olarak örnek oluşturabilecek; antrenör eğitimi, yönetici eğitimi gibi projelerimizi sunduk. Hukuksal anlamda da bakanlığımıza bazı önerilerimiz oldu. Gerek biz, gerekse diğer federasyonlar buradan olumlu sonuçlar çıkartacaklardır ve herkes önümüzdeki yıllarda bulunduğu konumu daha iyi yerlere getirmek için çalışmalarını sürdürecektir. Bu anlamda çalıştayımızın herkes için çok faydalı olacağına inanıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Sosyal Medya Hesaplarımız

Mobil App İndir (Ücretsiz)

Türkiye Basketbol Federasyonu
TBF Binası 10. Yıl Caddesi 34020 Zeytinburnu | İstanbul