Türkiye Basketbol Federasyonu

Şu an kullandığınız Internet Explorer bir çok modern web teknolojisini desteklememektedir. Bu sebeple sitemizi görüntülerken sorunlarla karşılaşabilirsiniz.
Google Chrome Mozilla Firefox veya Microsoft Edge gibi daha modern bir internet tarayıcı kullanmanızı öneririz.

Türkiye Basketbol Tarihi Kitabı Yayında!

18.06.2020


Türkiye Basketbol Federasyonu’nun (TBF), basketbola adanmış hayatlar için hazırlanmış “Türkiye’nin Basketbol Aşkı” kitabını hayata geçiren ekibi tarafından tamamlanan bir diğer eseri, “Türkiye Basketbol Tarihi” kitabı yayınlandı.

TBF Başkanı Hidayet Türkoğlu, Türkiye Basketbol Tarihi kitabını da basketbol camiasına kazandırdıkları için gurur duyduklarını belirtti. Türkoğlu, “Türkiye Basketbol Federasyonu olarak temel amaçlarımızdan bir tanesi de basketbola dair doğru bilgiye herkesin ulaşmasını sağlamak, ülkemizde bu alandaki kaynak eksikliğine çözüm üretebilmek için öncü olmaktır. Bu amaçla ülkemizdeki en büyük ihtisas arşivlerinden birini oluşturduk. “Türkiye Basketbol Tarihi” 2 yılı aşkın bir çalışmanın sonucunda, yüzlerce belge taranarak, akademik titizlikte hazırlanmıştır. Basketbolun ülkemize gelişinden itibaren 120 yıllık süreci anlattığımız basketbol tarihimizin görsel hafızası ‘Türkiye’nin Basketbol Aşkı’nın ardından şimdi de ülkemizde basketbol alanında yazılmış ilk akademik kaynak olan ‘Türkiye Basketbol Tarihi’ kitabını camiamıza kazandırdığımız için gurur duyuyoruz.” ifadelerini kullandı.

Türkiye Basketbol Tarihi kitabı, basketbolun icadından başlayarak ülkemize gelişinden FIBA 2019 Dünya Kupası’na kadar geçen süreç içerisinde, Türkiye basketbol tarihinde yaşananları belge, kaynak ve referanslara dayalı olarak basketbolseverlerin ve araştırmacıların kullanımına sunuyor.

Bu kıymetli eser, online olarak TBF Store üzerinden satışa sunuldu.

TBF Başkanı Hidayet Türkoğlu'nun sosyal medya hesaplarını takip etmek için tıklayınız: Instagram -  Twitter

Sosyal Medya Hesaplarımız

Mobil App İndir (Ücretsiz)

Türkiye Basketbol Federasyonu
Sinan Erdem Spor Salonu, Zuhuratbaba Mahallesi, Mustafa Sarıçiçek Bulvarı, No:6, 34147 Bakırköy, İSTANBUL, TÜRKİYE