Türkiye Basketbol Federasyonu

Şu an kullandığınız Internet Explorer bir çok modern web teknolojisini desteklememektedir. Bu sebeple sitemizi görüntülerken sorunlarla karşılaşabilirsiniz.
Google Chrome Mozilla Firefox veya Microsoft Edge gibi daha modern bir internet tarayıcı kullanmanızı öneririz.

U16 Erkekler Türkiye Şampiyonası'nda Şampiyon: İstanbul Bahçeşehir Okulları

24.06.2023


Türkiye Basketbol Federasyonu’nun (TBF) 2022-2023 sezonu Yurt İçi Faaliyetleri programı kapsamında düzenlenen U16 Erkekler Türkiye Şampiyonası tamamlanırken, İstanbul Bahçeşehir Okulları şampiyonluğa ulaştı.

Toplam 40 müsabakanın oynandığı ve ev sahipliğini Bursa’nın yaptığı U16 Erkekler Türkiye Şampiyonası’nda 16 takım mücadele etti. Müsabakalar, Tofaş Spor Salonu ve Naim Süleymanoğlu Spor Salonu’nda oynandı. Tofaş Spor Salonu’ndaki final maçının ardından İstanbul Bahçeşehir Okulları şampiyonluğa ulaşırken, Anadolu Efes ikinci ve Tofaş da üçüncü oldu.

U16 Erkekler Türkiye Şampiyonası'nda Derincan Üstün (İstanbul Bahçeşehir Okulları) en değerli oyuncu seçilirken; Kaan Onat (Anadolu Efes), Derincan Üstün (İstanbul Bahçeşehir Okulları), Enes Akman (Tofaş), Mete Paçacı (Frutti Extra Bursa Orhangazi Gençlik) ve Cengiz Sarp Çoşkun (İzmir Bahçeşehir Okulları) en iyi beşte yer aldı.

Turnuvada ayrıca Derincan Üstün (İstanbul Bahçeşehir Okulları) sayı, Kaan Onat (Anadolu Efes) asist, Yavuz Selim Kara (İstanbul Bahçeşehir Okulları) ribaund, Ahmet Arda Aydın (İstanbul Bahçeşehir Okulları) blok ve Kaan Onat (Anadolu Efes) top çalma istatistiklerini ilk sırada tamamladı.

U16 Erkekler Türkiye Şampiyonası’nın fikstürü ile alınan sonuçlara ulaşmak için tıklayınız.
 

Sosyal Medya Hesaplarımız

Mobil App İndir (Ücretsiz)

Türkiye Basketbol Federasyonu
Sinan Erdem Spor Salonu, Zuhuratbaba Mahallesi, Mustafa Sarıçiçek Bulvarı, No:6, 34147 Bakırköy, İSTANBUL, TÜRKİYE