Türkiye Basketbol Federasyonu

Şu an kullandığınız Internet Explorer bir çok modern web teknolojisini desteklememektedir. Bu sebeple sitemizi görüntülerken sorunlarla karşılaşabilirsiniz.
Google Chrome Mozilla Firefox veya Microsoft Edge gibi daha modern bir internet tarayıcı kullanmanızı öneririz.

U16 Kızlar Türkiye Şampiyonası'nda Şampiyon: BOTAŞ

24.06.2023


Türkiye Basketbol Federasyonu’nun (TBF) 2022-2023 sezonu Yurt İçi Faaliyetleri programı kapsamında düzenlenen U16 Kızlar Türkiye Şampiyonası tamamlanırken, BOTAŞ şampiyonluğa ulaştı.

Toplam 40 müsabakanın oynandığı ve ev sahipliğini Kocaeli’nin yaptığı U16 Kızlar Türkiye Şampiyonası’nda 16 takım mücadele etti. Müsabakalar, Atatürk Spor Salonu ve Şehit Polis Recep Topaloğlu Spor Salonu’nda oynandı. Atatürk Spor Salonu’ndaki final maçının ardından BOTAŞ şampiyonluğa ulaşırken, Galatasaray ikinci ve Çankaya Üniversitesi de üçüncü oldu.

U16 Kızlar Türkiye Şampiyonası'nda Sude Naz Bal (BOTAŞ) en değerli oyuncu seçilirken; Yaren Düzcü (Galatasaray), Mina Berber (BOTAŞ), Şeyma E. Yılık (Nesibe Aydın), Başak Orhan (TED Ankara Kolejliler) ve Nisanur Daştan (TED Ankara Kolejliler) en iyi beşte yer aldı.

Turnuvada ayrıca Tuana Ayşegül Vural (Fenerbahçe) sayı, Nisan Sel (TED Ankara Kolejliler) asist, Nisanur Daştan (TED Ankara Kolejliler) ribaund, Şeyma E. Yılık (Nesibe Aydın) blok ve Defne Erol (Nesibe Aydın) top çalma istatistiklerini ilk sırada tamamladı.

U16 Kızlar Türkiye Şampiyonası’nın fikstürü ile alınan sonuçlara ulaşmak için tıklayınız.
 

Sosyal Medya Hesaplarımız

Mobil App İndir (Ücretsiz)

Türkiye Basketbol Federasyonu
Sinan Erdem Spor Salonu, Zuhuratbaba Mahallesi, Mustafa Sarıçiçek Bulvarı, No:6, 34147 Bakırköy, İSTANBUL, TÜRKİYE