Türkiye Basketbol Federasyonu

Şu an kullandığınız Internet Explorer bir çok modern web teknolojisini desteklememektedir. Bu sebeple sitemizi görüntülerken sorunlarla karşılaşabilirsiniz.
Google Chrome Mozilla Firefox veya Microsoft Edge gibi daha modern bir internet tarayıcı kullanmanızı öneririz.

Uluslararası Basketbol Antrenör Semineri'nde İkinci Gün Tamamlandı

03.07.2021


Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF) tarafından 2005 yılından bu yana organize edilen Uluslararası Basketbol Antrenör Semineri’nin 15’incisi, bu yıl 2-4 Temmuz 2021 tarihlerinde “TBF Akademi” platformu üzerinden online olarak düzenleniyor.

Seminerin ikinci günü Tofaş Altyapı Teknik Koordinatörü ve Bireysel Gelişim Antrenörü Samir Seleskovic’in ‘Bireysel Hücum ve Şut Çalışmaları’ eğitimiyle başladı. Leeds Beckett Üniversitesi Araştırma Görevlisi Dr. Sergio Lara-Bercial’ın ‘Mini Basket Temel İlkeleri ve Planlaması’ adlı eğitimiyle devam eden seminerin ikinci günü; U19 Erkek Milli Takım Başantrenörü Derviş Gökhan Güney’in ‘Hücumda Alan Paylaşımı’ ve Anadolu Efes Atletik Performans Antrenörü Ozan Şirikçi’nin ‘COVID-19 Pandemisinde Çalışma Metotları’ sunumlarıyla tamamlandı.

Dünya genelinde yaşanan pandemi sebebiyle 2020 yılında ilk defa online olarak “TBF Akademi” platformu üzerinden düzenlenen seminer 42 farklı ülkeden 3077 katılımcı tarafından takip edilmişti. 

Uluslararası Basketbol Antrenör Semineri, Covid-19 pandemi sürecinin sebep olduğu şartlar göz önünde bulundurularak, antrenörlerin sağlığını riske etmemek amacıyla internet üzerinden canlı yayınla düzenleniyor.

TBF önderliğinde, FIBA (Uluslararası Basketbol Federasyonu), WABC (Dünya Basketbol Antrenörleri Birliği) ve TÜBAD (Türkiye Basketbol Antrenörler Derneği) iş birlikleriyle düzenlenen FIBA onaylı seminer, Türkçe ve İngilizce dillerinde yayınlanıyor.

Sosyal Medya Hesaplarımız

Mobil App İndir (Ücretsiz)

Türkiye Basketbol Federasyonu
TBF Binası 10. Yıl Caddesi 34020 Zeytinburnu | İstanbul