Türkiye Basketbol Federasyonu

Şu an kullandığınız Internet Explorer bir çok modern web teknolojisini desteklememektedir. Bu sebeple sitemizi görüntülerken sorunlarla karşılaşabilirsiniz.
Google Chrome Mozilla Firefox veya Microsoft Edge gibi daha modern bir internet tarayıcı kullanmanızı öneririz.

SAHNE GENÇLERİN

18 Yaş Altı Erkek Milli Takımımız Slovenya'ya Mağlup Oldu

4.8.2021 19:00:08


Konya’nın ev sahipliğinde düzenlenen FIBA 18 Yaş Altı Erkekler Avrupa Challenger C Grubu’nda mücadele eden Ay-yıldızlılarımız, ikinci maçında karşılaştığı Slovenya’ya 74-67'lik skorla mağlup oldu. 18 Yaş Altı Erkek Milli Takımımız gruptaki üçüncü maçında 5 Ağustos Perşembe günü saat 18.00’de Çekya ile karşılaşacak.

Konya Spor ve Kongre Merkezi'nde oynanan müsabakayı Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF) Yönetim Kurulu Üyesi Alper Arıkoğlu ve TBF yetkilileri takip etti.

Millilerimiz mücadeleye Berke Büyüktuncel, Yiğit Hamza Mestoğlu, Haktan Yavaş, Samet Yiğitoğlu ve Ege Tan Yıldızoğlu beşiyle başladı. Ay-yıldızlılarımız karşılaşmanın ilk yarısını 37-33 önde tamamladı.

18 Yaş Altı Erkek Milli Takımımızda Berke Büyüktuncel 19,  Yiğit Hamza Mestoğlu 15, Samet Yiğitoğlu ve Karahan Tuan Efeoğlu 10'ar sayı kaydetti. Slovenya’da ise Matija Samar 17 sayıyla oynadı.

Sosyal Medya Hesaplarımız

Mobil App İndir (Ücretsiz)


  • İsim Sponsoru

Türkiye Basketbol Federasyonu
TBF Binası 10. Yıl Caddesi 34020 Zeytinburnu | İstanbul