Türkiye Basketbol Federasyonu

Şu an kullandığınız Internet Explorer bir çok modern web teknolojisini desteklememektedir. Bu sebeple sitemizi görüntülerken sorunlarla karşılaşabilirsiniz.
Google Chrome Mozilla Firefox veya Microsoft Edge gibi daha modern bir internet tarayıcı kullanmanızı öneririz.

KADINLAR BASKETBOL SÜPER LİGİ

Herbalife Nutrition KBSL'de 2021-2022 Sezonu Fikstürü Çekildi

24.8.2021 10:37:57


Herbalife Nutrition Kadınlar Basketbol Süper Ligi’nde yeni sezon fikstürü belli oldu. 

Sinan Erdem Spor Salonu’nda gerçekleştirilen ve Türkiye Basketbol Federasyonu’nun (TBF) YouTube kanalından da canlı yayınlanan kura çekimine;  TBF Yönetim Kurulu Üyeleri Serhan Antalyalı ve Aydın Şerbetçioğlu, TBF CEO’su Ömer Onan, TBF Genel Sekreteri Emin Balcı, TBF yetkilileri ve kulüp temsilcileri katıldı. 

Fikstür çekiminde açılış konuşmasını gerçekleştiren TBF CEO’su Ömer Onan, “2021-2022 Herbalife Nutrition Kadınlar Basketbol Süper Ligi kura çekimi öncesi ligimize yeni katılan Bursa BŞB ve Antalya 07 Basketbol’a başarılar diliyorum. Umarım mücadeleleriyle ligimize renk katarlar. Geçen sezonu ligde hem namağlup hem de EuroLeague’de 3. olan Fenerbahçe’yi tebrik ediyorum. İki yıldır pandemiyle mücadele ediyoruz. Bizim umudumuz bu yıl artık sezonların başlamasıyla birlikte pandemi koşullarının da rahatlayarak gündemimizden çıkması. Hepinizin merak ettiği seyirci durumuyla ilgili taslak hazırlandı. Hafta bitmeden bunu açıklayacağız. %50 seyirciyle sezona başlamak istiyoruz.  Aşı olan oyuncular ve teknik heyetin 3 ay test sonra antikor testine girmesi de gündemimizde yer alıyor. Vaka sayılarının düşmesi durumunda %100 seyirciye de geçebiliriz. Naklen yayın konusu da gündemimizde. Başkanımız şu an Ankara’da. Pandemi şartları ve ekonomi bizleri de zorluyor. Bunu da yakında açıklayacağız. Lisans talimatını iki senedir konuşuyoruz. ING Basketbol Süper Ligi’nde uygulamaya başladık ve pandemi şartlarında da gördük ki belirli bir disiplin olduğunda; eskisi gibi sezon içinde para ödeyemeyenler olmuyor. Takımlarımız denk bütçeler yaptılar. Kadınlarda da bunu uygulamak istiyoruz. Sezon başında bütçelerin belli olması ve bu şekilde sezon içinde devam edilmesi önemli şeyler. Buna alıştıktan sonra işler daha rahat gidecek. Hepinize hedeflediğiniz yerlerde olduğunuz ve pandeminin de gündemimizden çıktığı iyi bir sezon diliyorum." dedi.

TBF Kadın Ligleri Direktörü Murat Tümer de, “Öncelikle ligimize bu sezon dahil olan Bursa BŞB ve Antalya 07 Basketbol’a hoş geldiniz demek istiyorum. Ayrıca geçtiğimiz sezonu şampiyon olarak tamamlayan ve Euroleague’de 3. olan Fenerbahçe’yi de tebrik ediyorum. Daha önce hiç yaşamadığımız ve savaşmayı birlikte öğrendiğimiz pandemi ortamına rağmen sizlerin büyük desteğiyle geçtiğimiz sezonu sorunsuz tamamladık. Bu süreçte emeği geçen tüm kulüp yetkililerine, teknik ve idari heyetlere, sporcu kardeşlerimize uyumlu çalışmaları için teşekkürlerimi sunarım. TBF Sağlık Kurulu’nun tavsiyeleri ile şekillenen 2021-2022 sezonunda müsabakaları hangi koşullarda oynayacağımız ve seyirci sayıları ile ilgili çalışma bitmek üzere. Çok yakında paylaşımını yapacağız. Tüm takımlarımıza sağlıklı ve başarılı bir sezon diliyorum. ” şeklinde konuştu.

Ligde sezonun ilk haftasının eşleşmeleri şu şekilde oluştu:

OGM Ormanspor – İzmit Belediye
Beşiktaş – Nesibe Aydın
Elazığ İl Özel İdare – Hatayspor
Bursa BŞB – Antalya 07 Basket
Bellona Kayseri Basketbol– ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi
Botaş– Galatasaray
Fenerbahçe - Çankaya Üniversitesi 

16-17 Ekim tarihlerinde başlayacak olan Herbalife Nutrition Kadınlar Basketbol Süper Ligi’nde yeni sezonun fikstürüne ulaşmak için tıklayınız.

Sosyal Medya Hesaplarımız

Mobil App İndir (Ücretsiz)

  • İsim Sponsoru


  • Ana Sponsorlar


  • Resmi Sponsorlar

Türkiye Basketbol Federasyonu
TBF Binası 10. Yıl Caddesi 34020 Zeytinburnu | İstanbul