Türkiye Basketbol Federasyonu

Şu an kullandığınız Internet Explorer bir çok modern web teknolojisini desteklememektedir. Bu sebeple sitemizi görüntülerken sorunlarla karşılaşabilirsiniz.
Google Chrome Mozilla Firefox veya Microsoft Edge gibi daha modern bir internet tarayıcı kullanmanızı öneririz.

16 Yaş Altı Kızlar Avrupa Şampiyonası 11 Ağustos’ta Başlıyor

09.08.2023


16 Yaş Altı Kızlar Avrupa Şampiyonası müsabakaları 11-19 Ağustos 2023 tarihleri arasında ülkemizin ev sahipliğinde İzmir’de düzenlenecek.

Organizasyonda B Grubu’nda yer alan 16 Yaş Altı Kız Milli Takımımız, Fransa, Macaristan ve Sırbistan ile karşı karşıya gelecek.

Ay-yıldızlılarımız 11 Ağustos Cuma günü Macaristan, 12 Ağustos Cumartesi günü Fransa ve 13 Ağustos Pazar günü de Sırbistan ile karşı karşıya gelecek. Ay-yıldızlılarımızın Mustafa Kemal Atatürk Karşıyaka Spor Salonu’nda oynayacağı grup müsabakaları saat 19.00’da başlayacak.

Turnuva öncesi, 16 Yaş Altı Kız Milli Takım Menajeri Ceyda Kozluca Kabaran, 16 Yaş Altı Kız Milli Takım Başantrenörü Osman Olcay Orak ve 16 Yaş Altı Kız Milli Takım Kaptanı Derin Can Üstün’ün görüşleri şu şekilde:

Ceyda Kozluca Kabaran (16 Yaş Altı Kız Milli Takım Menajeri)
“Avrupa şampiyonası öncesi 39 günlük bir kamp süreci geçirdik. 16 yaş grubu olduğundan ilk defa şampiyona oynayacak oyuncularımız var. Hepsi bu süreci çok istekli, çok özverili geçirdiler. Bu bir gelişim süreci. Avrupa Şampiyonası oynamak kolay değil, bunun da farkındayız. Ancak takım olarak sonuna kadar mücadele edeceğimizden hiç şüphem yok. Sonuç ne olursa olsun, oyuncularımızla gurur duyuyor olacağız.”

Osman Olcay Orak (16 Yaş Altı Kız Milli Takım Başantrenörü)
“İyi hazırlandığımızı düşündüğümüz bir turnuva oynayacağız. Çok zeki ve yetenekli bir oyuncu grubu ile çalışıyoruz. Onlara güvenimiz tam. Maç maç konsantre olup, ev sahibi avantajını da kullanıp, İzmir seyircisi ile beraber en iyi şekilde turnuvayı bitirmek istiyoruz.”

Derin Can Üstün (16 Yaş Altı Kız Milli Takım Kaptanı)
“Teknik ekiple uyum içinde geçirdiğimiz kamp süreci çok güzel bir takım kimyası yakalamamızı sağladı. Bunu sahaya yansıtabileceğimizi düşünüyorum. Ekip olarak büyük bir hedef için çalışıyoruz. Birbirimize olan güvenimiz takımımızı ayakta tutuyor. Ülkemize güzel bir basketbol izleteceğimize inanıyoruz.”

16 Yaş Altı Kızlar Avrupa Şampiyonası grupları şu şekilde:

A Grubu

B Grubu

C Grubu

D Grubu

Çekya

Fransa

İtalya

İspanya

Letonya

Macaristan

Polonya

Belçika

Finlandiya

Türkiye

Hırvatistan

Yunanistan

Portekiz

Sırbistan

İsrail

Slovenya


Sosyal Medya Hesaplarımız

Mobil App İndir (Ücretsiz)

Türkiye Basketbol Federasyonu
Sinan Erdem Spor Salonu, Zuhuratbaba Mahallesi, Mustafa Sarıçiçek Bulvarı, No:6, 34147 Bakırköy, İSTANBUL, TÜRKİYE