Türkiye Basketbol Federasyonu

Şu an kullandığınız Internet Explorer bir çok modern web teknolojisini desteklememektedir. Bu sebeple sitemizi görüntülerken sorunlarla karşılaşabilirsiniz.
Google Chrome Mozilla Firefox veya Microsoft Edge gibi daha modern bir internet tarayıcı kullanmanızı öneririz.

Yönetici Eğitimi

Yönetici Eğitimi Hakkında

Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF) tarafından basketbol kulüplerinde çalışmaya aday veya hâlihazırda çalışmakta olan yöneticilerin kapasitelerini en üst düzeye çıkarabilmek amacıyla, ulusal ve uluslararası standartlar göz önünde bulundurularak hazırlanan ve yöneticilerin eğitimine yönelik geliştirilen bir eğitim programıdır.

TBF Yönetici Eğitim Programı, uzaktan eğitim yöntemiyle düzenlenecek olup, sınıf eğitimleriyle de desteklenmektedir. Bu eğitim programı, TBF tarafından Bahçeşehir Üniversitesi (BAU) ile yapılan iş birliği kapsamında, üniversite bünyesinde hizmet veren Sürekli Eğitim Merkezi ve Uzaktan Eğitim Birimi'nin desteği ile gerçekleşmektedir.

Eğitimin Amacı

TBF Yönetici Eğitim Programı’nın amacı; üst düzey donanıma sahip basketbol yöneticileri yetiştirmek ve bu sayede kulüplerin en verimli şekilde yönetilebilmesini sağlamaktır.

Eğitime Kimler Başvurabilir?

Liglerde ve altyapılarda yer alan basketbol kulüplerinin yöneticileri ve basketbol kulüplerinde çalışmak isteyen yönetici adayları bu eğitimlere başvurabilir.

Başvurabileceğiniz Eğitimler

1. Kademe (C Kategorisi) Yönetici Eğitimi: Altyapılarda ve yerel liglerde yer alan kulüp yöneticilerinin eğitimine yöneliktir. (Üst liglerdeki bazı yönetici pozisyonlarını da kapsamaktadır.)

 2. Kademe (B Kategorisi) Yönetici Eğitimi: Sözleşmeli ve sözleşmesiz liglerde yer alan kulüp yöneticilerinin eğitimine yönelik planlanmıştır. (Basketbol Süper Ligi’ndeki bazı yönetici pozisyonlarını da kapsamaktadır.)

3. Kademe (A Kategorisi) Yönetici Eğitimi: Basketbol Süper Ligi ve Kadınlar Basketbol Süper Ligi’nde yer alan kulüp yöneticilerinin eğitimine yönelik planlanmıştır.

FIBA Altyapı Gelişim Projesi Webinarları 

Yönetici Kütüphanesi

TBF Akademi Yönetici Eğitimi sayfasına ulaşmak için tıklayınız.

 

Sosyal Medya Hesaplarımız

Mobil App İndir (Ücretsiz)

Türkiye Basketbol Federasyonu
Sinan Erdem Spor Salonu, Zuhuratbaba Mahallesi, Mustafa Sarıçiçek Bulvarı, No:6, 34147 Bakırköy, İSTANBUL, TÜRKİYE