Türkiye Basketbol Federasyonu

Şu an kullandığınız Internet Explorer bir çok modern web teknolojisini desteklememektedir. Bu sebeple sitemizi görüntülerken sorunlarla karşılaşabilirsiniz.
Google Chrome Mozilla Firefox veya Microsoft Edge gibi daha modern bir internet tarayıcı kullanmanızı öneririz.

TBF Akademi

Eğitim Hakkında

Bu eğitim, aday hakem ve masa görevlileri içindir. Aday hakem eğitimi alacak kişiler; basketbol oyun kuralları, resmi basketbol kural yorumları, iki hakemli yönetim, üç hakemli yönetim ve bireysel hakemlik teknikleri konularını alırken, masa görevlisi eğitimi alacak kişiler; masa görevlisi el kitabı, basketbol oyun kuralları, resmi basketbol kural yorumları konularını alacaklardır. Bu konular, videolar ve yazılı dokümanlar ile sunulmaktadır. Bu konular toplam 36 saatten fazla eğitim içeriğinden oluşmaktadır.

Eğitimi başarılı şekilde tamamlayan aday hakemler belirlenecek merkezde yapılacak saha çalışması ve fiziksel testten de başarılı olursa, belirtilen evrakları eksiksiz olarak teslim ettikten ve MHK onayını aldıktan sonra illerinde aday hakem olarak görev yapmaya başlayabilirler.

Eğitimi başarılı şekilde tamamlayan masa görevlileri ise belirtilen evrakları eksiksiz olarak teslim ettikten ve MHK onayını aldıktan sonra illerinde masa görevlisi olarak görev yapmaya başlayabilirler.

Eğitimin Amacı

Eğitimin amacı; aday hakem ya da masa görevlisi olmak isteyen bireylerin alması gereken temel eğitimleri en hızlı ve kaliteli bir yöntemle onlara ulaştırmaktır.

Hangi Alanlarda Eğitimler Bulunmaktadır?

·       Aday Hakem Başvurusu (Yeni)

·       Masa Görevlisi Başvurusu (Yeni)

·       Aday veya İl Hakemi (Mevcut)

·       Masa Görevlisi (Mevcut)

·       A Klasman Hakem

·       B Klasman Hakem

·       C Klasman Hakem

·       A Klasman Hakem Değerlendiricisi

·       B Klasman Hakem Değerlendiricisi

·       C Klasman Hakem Değerlendiricisi


TBF Akademi Hakem Eğitimi'ne ulaşmak için tıklayınız.

Sosyal Medya Hesaplarımız

Mobil App İndir (Ücretsiz)

Türkiye Basketbol Federasyonu
Sinan Erdem Spor Salonu, Zuhuratbaba Mahallesi, Mustafa Sarıçiçek Bulvarı, No:6, 34147 Bakırköy, İSTANBUL, TÜRKİYE